• Koźmin Wlkp.
  • czwartek, 22 październik 2020 09:03
  •   352

Remont dawnego internatu w przyszłym roku

Remont dawnego internatu w przyszłym roku
Remont dawnego internatu w przyszłym roku © archiwum

Siedziba urzędu częściowo zostanie przeniesiona do budynku przy ulicy Boreckiej. Gmina ma zaciągnąć w tym celu 2,5 mln kredytu. Na jakim etapie jest ta od dawna planowana inwestycja?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przypomnijmy, że do pałacyku (obecnie stoi pusty) ma być przeniesiony m.in. urząd stanu cywilnego i wydział ewidencji ludności. Na Boreckiej ma poza tym powstać salka ślubów. Do budynku dawnego internatu przeniesione zostanie również biuro rady i sala sesyjna.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej, która odbyła się pod koniec września, samorządowcy wyrazili zgodę, aby na realizację tego zadania zaciągnąć 2,5 mln zł pożyczki. Pieniądze będą pochodziły z unijnego funduszu pożyczkowo-zwrotnego JESSICA 2. Bank Gospodarstwa Krajowego, który jest jego operatorem, udziela niskooprocentowanych kredytów.

– Jest to pożyczka rewitalizacyjna, z której pieniądze przeznacza się na rozbudowę istniejących obiektów czy podniesienie ich standardów – wyjaśnia Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wielkopolskiego.

Jak się okazuje, remont rozpocznie się w 2021 r. – W tym roku chcemy podpisać umowę z bankiem – zapowiada zastępca burmistrza. Dodaje, że przetarg na wykonawcę modernizacji zostanie ogłoszony najpóźniej na początku przyszłego roku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.