• Krotoszyn
  • poniedziałek, 15 październik 2018 10:09
  • 39 zdjęć
  •   1546

Mieszkańcy Krotoszyna pożegnali EN57

Mieszkańcy Krotoszyna pożegnali EN57
Mieszkańcy Krotoszyna pożegnali EN57 © Sebastian Kalak

W niedzielę, 30 września mieszkańcy Krotoszyna pożegnali popularne pociągu EN57. Przez dwa dni pociąg kursował po Wielkopolsce, by symbolicznie zakończyć pewną epokę w kolejnictwie. Mieszkańcy naszego regionu przybyli na to wydarzenie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Akcja „Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce” trwała dwa dni. W sobotę, 29 września pociąg kursował na linii: Poznań Główny – Szamotuły – Wronki – Krzyż – Drawski Młyn – Kościan – Leszno – Poznań Główny, zaś w niedzielę, 30 września na linii Poznań Główny – Środa Wielkopolska – Jarocin – Pleszew – Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Nowe Skalmierzyce – Ostrów Wielkopolski – Krotoszyn – Jarocin – Chocicza – Środa Wielkopolska – Poznań Główny. W ten sposób przewoźnik chciał symbolicznie pożegnać pewną epokę kolejnictwa w Wielkopolsce.

– W efekcie inwestycji taborowych spółce Przewody Regionalne PolRegio wszystkie połączenia są realizowane w zmodernizowanym lub nowym taborem. Póki jeszcze mamy czynne jednostki EN57 postanowiliśmy zaprosić mieszkańców Wielkopolski na dwudniową wycieczkę turystyczną tymi składami, żeby symbolicznie pociągi, które przez wiele lat kursowały na naszych torach – poinformowała nas Justyna Grzesik, rzecznik prasowy wielkopolskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Jak to wyglądało w Krotoszynie? Zwyczajnie. Jednostka złożona z EN57 jak zwykle zajechała na krotoszyński dworze, jednak tym razem oczekiwało ją wielu mieszkańców Krotoszyna i okolic. Skład zajechał o 14:44. Mieszkańcy mogli zwiedzić tabor, otrzymywali też gadżety w postaci smyczy, czy kamizelek odblaskowych, a na najmłodszych czekały cukierki w opakowaniu firmowych oraz papierowych modeli pociągu.

Mieszkańcy chętnie zwiedzali skład i fotografowali się przy pociągu, którego historia właśnie się zakończyła. Nie brakowało również rozmów z pracownikami Przewozów Regionalnych. Przejazd i pożegnania odbywały się na peronach i stacjach, przy których liniach pociągi te najczęściej w Wielkopolsce kursowały. Istniała też możliwość kursowania tym pociągiem w jej „ostatniej drodze”.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)