Nietrzeźwi kierowcy
Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierowali pojazdami mechanicznymi będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymany został także mężczyzna, który kierował samochodem osobowym mając orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
W czwartek, 19 grudnia o godz. 15:20 w Węgrzynowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Milicz jadącego motorowerem. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierująco ponad 0,7 promila alkoholu. Policjanci uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę motorowerem, przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.
Tego samego dnia po godz. 18:00 na ul. Kolejowej w Krośnicach policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę jadącego samochodem osobowym marki VW passat. Badanie stanu trzeźwości 53-letniego mieszkańca Krośnic wykazało w jego organizmie ponad 2 promila alkoholu. Ponadto w trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi z powodu wcześniejszego zatrzymania prawa jazdy. W związku z tym policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy dalsza jazdę samochodem, a pojazd odholowano na parking strzeżony.
W tym samym czasie inny policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej na ul. Cichej w Miliczu 20-letniego kierowcę samochodu osobowego marki audi. Okazało się, że mieszkaniec Milicza kierował autem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Także temu kierowcy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę samochodem przekazując pojazd osobie przez niego wskazanej.
Sprawy znajdą swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyźni poniosą konsekwencje prawne związane z ujawnionymi przestępstwami i wykroczeniami drogowymi. Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zaraz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. zł.