• poniedziałek, 11 luty 2013 12:01

Wielkopolska kąskiem dla deweloperów

Wielkopolska kąskiem dla deweloperów

Nie od dziś wiadomo, że wielkopolskie miasta przyciągają inwestorów. Region nad Wartą rozwija się prężnie i stwarza przyjazny klimat. Chętnie osiedlają się tutaj nie tylko inwestorzy, ale mieszkańcy innych miast. Okazuje się także, że jednym z atutów zachęcających do zamieszkania w Wielkopolsce są przystępne ceny mieszkań.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to


Mieszkania w Wielkopolsce w ostatnich kilku latach mnożą się. Deweloperzy w wielkopolskich gruntach widzą dobry interes. W Ostrowie Wielkopolskim nie jest gorzej. Kilka blokowisk powstało w dogodnych lokalizacjach i zachęciło do osiedlenia się w naszym mieście. Na tym jeszcze nie koniec. W innych miastach Wielkopolski, głównie w Poznaniu wyznaczono już tereny przy węzłach autostrady A2 w Krzesinach i na Dębinie oraz przy zjeździe do centrum. Pobliskie trasy szybkiego ruchu mają zachęcić potencjalnych kupców mieszkań perspektywą sprawnej komunikacji i łatwej dostępności do często uczęszczanych tras, a mimo to – nadal na przedmieściach.


Jak wskazują badania rynku nieruchomości zaraz za Poznaniem, najczęściej mieszkania znajdują lokatorów w Kaliszu. A predyspozycje nie maleją, bowiem Kalisz pod inwestycje ma przeznaczone siedem nieruchomości o powierzchni od 1 do 9 ha. Obok tego, w pobliżu trasy szybkiego ruchu drogi krajowej nr 25 rozciągają się duże tereny inwestycyjne o powierzchni około 500 ha. O inwestorów walczą również Konin i Piła. Piła na inwestycje przeznaczyła przede wszystkim tereny po lotnisku wojskowym. W powiecie ostrowskim łakomym kąskiem są na pewno tereny na przedmieściach. W ostatnich latach działki na wsiach i peryferiach miasta trochę podrożały, ale nie odstraszyło to kupców. Nie tak dawno jeszcze tereny uprawne, dziś stanowią prywatne posesje, na których stoją nowo wybudowane domy. Trafnym przykładem jest chociażby ulica Wiśniowa lub tereny wokół tzw. Koziego Borku.


Co oferuje Wielkopolska inwestorom i osobom prywatnym, które nie chcą stawiać nieruchomości od podstaw? Oferta mieszkań i biurowców jest nie mniej szeroka, a ceny względnie przystępne. W Ostrowie Wielkopolskim ceny lokali do wynajęcia wahają się w granicach 9 – 40 zł za metr kw. w zależności od standardu i lokalizacji.  Chcąc wynająć powierzchnie handlowe należy liczyć się z cenami 25 – 40 zł za metr kw. Jeśli o mieszkania chodzi, w Ostrowie nowe mieszkanie można kupić już od 1300 zł za metr kw., w zależności od komfortu i lokalizacji. Za wynajem mieszkania zapłacimy już od 500 zł ( w tym przypadku najczęściej tzw. kawalerki) wzwyż. Decydując się na kupno domu stawki zaczynają się od 3200 zł za metr kw. w przypadku domów nowych, a te stare z lat 80. można nabyć w cenie od 150 do 180 tys. zł z działką.

 

foto:dom.money.pl

Publikacja:
Łukasz Cichy
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.