• piątek, 22 kwiecień 2016 09:58
  •   801

Dwa supermarkety w Miliczu

Trzech chętnych na działkę na dawnym lotnisku
Trzech chętnych na działkę na dawnym lotnisku Trzech chętnych na działkę na dawnym lotnisku © archiwum

W Miliczu zostaną wybudowane dwa supermarkety: Intermarche i Bricomarche. Powstaną na terenie dawnego lotniska w pobliżu cmentarza komunalnego. Realizacja inwestycji jest przewidziana na przyszły rok.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ponadhektarowa działka należała do gminy Milicz i była przeznaczona pod usługi handlowe. Dlatego tez gmina ogłosiła przetarg na jej zbycie. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu działka przeznaczona jest pod międzyosiedlowy ośrodek usługowy z zaleceniem usług handlowych, w tym obiektów handlowych do 2 tys. m kw. powierzchni sprzedażnej. Uzupełnieniem tych usług mogą być urządzenia komunikacji, np. parking. Kupnem zainteresowały się trzy spółki: Arr Zbyt, Newis z trzebnicy i przedsiębiorca z miejscowości Jelcz Laskowice. Jak się okazało, najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Trzebnicy. Cena wywoławcza została ustalona kwotę 560.000 zł. Spółka zaoferowała 860.000 zł.

Nie jest żadną tajemnicą, że firma Newis zakupiła działkę na rzecz franczyzowej sieci supermarketów – Intermarche, który sprzedaje artykuły spożywcze, oraz Bricomarche oferującego asortyment do mieszkania i ogrodu. W Polsce istnieje ponad 220 takich sklepów, z czego przy 50 istnieją małe stacje paliw – przykład w Krotoszynie.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy wynika, że w Miliczu stacja paliw jednak nie powstanie. W tym roku mają zostać załatwione wszystkie kwestie formalno-prawne oraz projekt, natomiast realizacja inwestycji ma nastąpić w 2017 r. Co to za sieć sklepów? – „Angażujemy się również w działania prospołeczne – stworzyliśmy Fundację Muszkieterów, która wraz z samorządami lokalnymi m.in. finansuje budowę placów zabaw w miejscowościach, w których znajdują się nasze sklepy (owy plac zabaw powstał w sąsiednim Krotoszynie przy ul. Słodowej – przyp. red.). Bogaty asortyment produktów spożywczych, artykułów kosmetycznych, chemicznych oraz przemysłowych, ponadto szeroki wybór wysokiej jakości marek własnych – znajdziesz w naszej ofercie wszystko, czego potrzebujesz, a częste promocje w naszych marketach sprawią, że będziesz nas odwiedzać chętniej niż inne hipermarkety. Nasze niewątpliwe atuty to zawsze świeże pieczywo z własnej piekarni, mistrzostwa wędzarnia, pełnowartościowe mięso porcjowane na miejscu, codziennie świecie Osowce i warzywa oraz doskonałe produkty garmażeryjne. W naszych marketach możesz również zapłacić rachunki, odebrać przesyłkę z paczkomatów InPost, doładować telefon komórkowy czy skorzystać z bonów towarowych. Wszystko to z myślą o Twojej wygodzie” – to fragment reklamy sklepów Intermarche i Bricomarche.

Przypomnijmy, iż sklepy wielko powierzchniowe do 2 000 m2 nie muszą mieć zgody Rady Miejskiej. W tym przypadku chodzi właśnie o takie rozwiązanie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.