• środa, 15 czerwiec 2016 08:04
  •   396

Kolejne inwestycja drogowa

Nowa nawierzchnia na Cisowej
Nowa nawierzchnia na Cisowej Nowa nawierzchnia na Cisowej © archiwum

Na odcinku o długości 438 metrów – począwszy od skrzyżowania z ulicą Grabowską do ulicy Jeżynowej – wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni z betonowej kostki brukowej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Na remontowanym odcinku do tej pory znajdował się utwardzony trylinką zjazd z ulicy Grabowskiej, a następnie droga o nawierzchni gruntowej, bez wydzielonych chodników. Ze względu na niezadowalający stan nawierzchni jedni, liczne nierówności, gromadzącą się wodą opadową, ale także biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i komfort ruchu mieszkańców ulicy Cisowej, zdecydowaliśmy się wykonać jezdnię o nawierzchni z betonowej kostki brukowej – wyjaśnia Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wykonana została już kanalizacja deszczowa wraz z wpustami deszczowymi i przykanalikami. Do odprowadzenia wody z projektowanych nawierzchni zastosowane żeliwne wpusty deszczowe, osadzone na studniach betonowych. – Woda opadowa na odcinkach od najwyższego punktu trasy spływać będzie zgodnie ze spadkiem podłużnym projektowanej drogi, wzdłuż ścieków międzyjezdniowych do projektowanych wpustów deszczowych, które zostaną podłączone do projektowanej kanalizacji deszczowej – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.