• poniedziałek, 30 lipiec 2018 07:39
  •   868

Strażak z Krotoszyna na Spartan Race

Strażak z Krotoszyna na Spartan Race © archiwum

Szymon Kujawa, strażak z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie znalazł się w gronie najlepszych zawodników Mistrzostwa Świata Spartan Race w Morzine we Francji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Krotoszynianin kwalifikacje na mistrzostwa zdobył w styczniu, w czasie zimowego Spartan Race w Czechach. – Od tego czasu intensywnie się przygotowywałem. Trenowałem dwa razy dziennie – rano bieganie, a wieczorem cross fit, plus wyjazdy treningowe w tereny górskie – wspomina Szymon Kujawa.

Byłem dobrze przygotowany. Ciężko pracowałem na ten sukces, a moje marzenie się spełniły. SZYMON KUJAWA
strażak z PSP Krotoszyn

A samym sercu Alp krotoszynian, wspólnie z 569 zawodnikami z całej Europy, wziął udział w najcięższym biegu z przedszkolami, jaki do tej pory zorganizowano. Na odcinku 23 kilometrów miał do pokonania ponad 30 przeszkód. – Najtrudniejsze to wspinanie się z 40-kilogramowym łańcuchem na szyi, 2-kilometrowa pętla z 25-kilogramowym workiem na karku oraz biegi i przepłynięcie jeziora z belą drewna – wylicza strażak.

Krotoszynianin pokonał trasę w 4 godziny i 29 minut. Znalazł się w trójce najlepszych Polaków, w swojej kwalifikacji zajął 38. miejsce, a w klasyfikacji ogólnej – 150. pozycję.