• piątek, 14 sierpień 2020 07:34
  •   810

W sobotę sklepy zamknięte

Dzisiaj w marketach i galeriach mogą być tłumy klientów
Dzisiaj w marketach i galeriach mogą być tłumy klientów Dzisiaj w marketach i galeriach mogą być tłumy klientów © archiwum

W piątek sklepy, markety i galerie handlowe przeżywać będą oblężenie. Powód? W sobotę przypada święto, a ponieważ w niedzielę obowiązuje zakaz handlu, dziś miliony Polaków ruszą na weekendowe zakupy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

15 sierpnia są dwa święta: Wniebowzięcie Najświętszej Mari Panny oraz Dzień Wojska Polskiego. Jest to dzień wolny od pracy, zatem zamknięte będą także supermarkety i dyskonty. Weekendowe zakupy Polacy rozpoczęli już w czwartek, ale najwięcej kupujących spodziewanych jest w piątek. Klientów będzie więcej także dlatego, że sklepy będą nieczynne również w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada za dwa tygodnie, czyli 30 sierpnia.

Duży ruch sprawia, że wzrasta możliwość zakażenia się koronawirusem. Dlatego trzeba pamiętać o obowiązku zasłaniania w sklepach nosa i ust oraz korzystania z rękawiczek jednorazowych i płynów do dezynfekcji. Policja zapowiada, że będzie kontrolować używanie maseczek.

Przypominamy, że w święta i niedziele czynne mogą być tylko te sklepy, w których za ladą stanie sam właściciel. Czynne mogą być też sklepy na stacjach benzynowych, lokale gastronomiczne, cukiernie, kawiarnie i saloniki prasowe.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.