• Kraj
  • sobota, 29 sierpień 2020 07:25
  •   1215

Uwaga! Ta niedziela jest handlowa

Zrobisz zakupy w supermarketach i galeriach handlowych
Zrobisz zakupy w supermarketach i galeriach handlowych Zrobisz zakupy w supermarketach i galeriach handlowych © archiwum

Warto wiedzieć, że w ten weekend przypada handlowa niedziela. To oznacza, że zakupy zrobimy nie tylko w osiedlowych sklepikach, lecz także w dyskontach, supermarketach czy galeriach handlowych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kolejna niedziela handlowa przypada dopiero 13 grudnia. Zakaz handlu w ostatnie dni tygodnia wprowadzono w Polsce w 2018 r. Wtedy jednak funkcjonował jeszcze w ograniczonej formie – w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca sklepy były otwarte. W 2020 r. przepisy zostały mocno zaostrzone – zakupy można zrobić tylko w siedem niedziel, w tym właśnie tę najbliższą.

To pokłosie projektu Solidarności. Przypominamy, że wchodząc do sklepu, trzeba zasłonić usta i noc – zwykle do tego typu służy popularna już maseczka lub przyłbica, ale może być i szal, chusta czy komin. Za brak maseczki podczas zakupów grozi mandat rzędu 500 zł lub kara administracyjna nawet 30 tys. zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.