• Wielkopolskie
  • wtorek, 22 wrzesień 2020 10:53
  •   1593

Blisko 100 tys. zł za kultywowanie lokalnego dziedzictwaW ramach projektu grantowego „Kultywowanie lokalnego dziedzictwa” Lokalna Grupa Działania „Wielkopolska z Wyobraźnią” podpisała umowy na dziewięć zadań. Łączna ich wartość wynosi 92 347 zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Celem projektu jest zachowanie, kultywowanie i promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego obszaru LGD „Wielkopolska z Wyobraźnią” wśród mieszkańców tego rejonu poprzez realizację inicjatyw prokulturowych o charakterze materialnym i niematerialnym.

Koło Gospodyń Wiejskich w Trzemesznie zrealizuje zadanie pod nazwą „Dziedzictwo naszej wsi odkrywamy i dawne tradycje Trzemeszna zachowamy” za kwotę 12 097 zł. Zaplanowano wyjazd studyjny do Zagrody Pszczółki Przyjaciółki oraz do gospodarstwa rybackiego. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty questingowe, podczas których opracowany ma być historyczny quest.

Parafia pw. Św. Marcina Biskupa w Borzęciczkach otrzymała 12 500 zł na projekt „Kultywujemy lokalne tradycje – śpiewać każdy może”, w ramach którego zakupione zostanie wyposażenie multimedialne i zorganizowane będą warsztaty tradycyjnego śpiewu.

OSP w Grębowie w ramach zadania „Sikawki konne – odkrywamy dziedzictwo naszych przodków” zaplanowało wyremontowanie sikawki konnej oraz organizację wydarzenia podsumowującego. Koszt przedsięwzięcia to 12 450 zł.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi zrealizuje „Nowowiejskie spotkania z tradycja i folklorem”. Za środki grantowe w wysokości 11 882 zł zakupi obuwie ludowe do zespołu „Kalina” oraz wykona komplet strojów ludowych dla dziewczynek. Przewidziano także warsztaty śpiewu, bibuł karskie i słom karskie. Zwieńczeniem tych działań będzie wydarzenie integracyjne.

„Smacznie, pysznie, kulturowo – o Głuchów kulinarnie dba Gospodyń Koło” to projekt KGW w Głuchowie, które zaplanowało warsztaty kulinarne. Ich podsumowaniem ma być Festiwal Smacznie Śpiewany. Wysokość grantu wyniosła 10 tys. zł.

Z kolei 8 551 zł przeznaczono na Koła Gospodyń Wiejskich w Bułakowie na zadanie „Kultywowanie tradycji pszczelarstwa oraz kulturowego dziedzictwa regionu wśród dzieci i młodzieży do 26. roku życia”. W planach są warsztaty na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie w Zagrodzie Pszczółki Przyjaciółki w Katarzynowie oraz warsztaty kulinarne.

OSP w Gościejewie za kwotę 12 500 zł zrealizuje projekt „Ochotnicza Straż Pożarna – materialny przykład dziedzictwa wsi Gościejew i jego mieszkańców”. W jego ramach przygotowany zostanie film obrazujący historię i osiągnięcia OSP na przestrzeni 100 lat. Zaplanowano również biesiadę strażacką.

Stowarzyszenie Pogorzelskie Towarzystwo Kulinarne przygotowało dwa projekty – „Festiwal Tradycji Święta Sera Smażonego” i „Folklorystycznie z Jaworem” (warsztaty śpiewacze, zakup strojów dla zespołu  Jawor). Na pierwsze z tych zadań zaplanowano 12 007 zł, a na drugie – 5 150 zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.