• Zduny
  • czwartek, 24 wrzesień 2020 12:06
  •   1133

Stypendia na najwyższe średniePięcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz uczennica szkoły w Baszkowie i uczennica ZSP w Zdunach otrzymali stypendia burmistrza przyznane za wyjątkowe osiągnięcia w nauce.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W piątek, 4 września odbyło się posiedzenie komisji stypendialnej opiniującej wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Zdun dla uczniów szkół prowadzonych przez gminę Zduny za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/20.

Do nagrodzonych należą trzy uczennice obecne klasy VII w zdunowskiej podstawówce: Wiktoria Chyła, Rozalia Grzybek i Antonina Klepacka. Są też chłopcy – Wojciech Peregrym z obecnej klasy VII b oraz absolwent Łukasz Grobelny. Stypendium trafi również do Joanny Piotrowskiej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach i Weroniki Nowackiej ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Baszkowie.

Średnia ocen stypendiów na koniec roku szkolnego wynosiła powyżej 5,60. Tegoroczne uroczyste wręczenie stypendium zostało odwołane ze względu na sytuację epidemiologiczną. Burmistrz Tomasz Chudy podkreśla, że stypendia to uhonorowanie wytrwałości i konsekwencji w zgłębieniu tajników wiedzy oraz poszerzaniu umiejętności.

Do rodziców stypendystów włodarz skierował listy gratulacyjne. Podziękował im za cierpliwość, współpracę i trud.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.