• Krotoszyn
  • poniedziałek, 28 wrzesień 2020 11:37
  •   1216

Medal symbolem uznania dla długoletnich małżeństw

Medal symbolem uznania dla długoletnich małżeństw
Medal symbolem uznania dla długoletnich małżeństw © UMiG Krotoszyn

W środę, 2 września pary małżeńskie z miasta i gminy Krotoszyn otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Te wspólne 50 lat to symbol miłości i wierności małżeńskiej, wzajemnego szacunku i zrozumienia a także trwałości rodziny.

Ze względu na pandemię wręczanie tegorocznych wyróżnień w krotoszyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego zostało rozłożone na sześć spotkań, po dwa każdego dnia. Dzięki temu udało się zapewnić uczestnikom wymagany dystans społeczny. Z tego samego też powodu nie zrobiono tradycyjnych zdjęć grupowych. Wszyscy uczestnicy spotkania przybyli na uroczystość w maseczkach ochronnych.

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Renata Pflantz oraz burmistrz Franciszek Marszałek złożyli jubilatom gratulacje i życzenia. Kierownik USC mówiła między innymi o ponadczasowych doświadczeniach i wartościach wspólnoty małżeńskiej. – Medal ten jest symbolem wyrazem uznania, jakie żywią władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz władze samorządowe dla wartości życia rodzinnego oraz wagi, jaką przywiązują do pomyślności każdej rodziny. Jestem przekonana, że swoim małżeńskim życiem w pełni dowiedliście Państwo, że te medale trafiają do zacnych i szanowanych mieszkańców naszej gminy – zaznaczyła Renata Pflantz.

Burmistrz Krotoszyna natomiast podziękował z kolei małżonkom za wkład pracy w budowanie naszej społeczności i przypomniał o formach spędzanie wolnego czasu, dostępnych dla emerytów w naszej gminie.

ZŁOTE GODY – DZIEŃ PIERWSZY
1. Maria i Ludwik Bączkiewiczowie
2. Jadwiga i Stefan Dudowie
3. Stanisława i Marian Dymarscy
4. Łucja i Stanisław Ratajscy
5. Monika i Marian Urbaniakowie
6. Krystyna i Stanisław Jaworscy
7. Anna i Antoni Jelakowie
8. Anna i Jan Ławiccy
9. Barbara i Zygmunt Organistowie
10. Maria i Andrzej Politowiczowie
11. Zenona i Stanisław Sowinscy
12. Maria i Roman Zdziebkowscy

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.