• Cieszków
  • wtorek, 06 październik 2020 09:59
  •   1014

Cieszkowscy harcerze mają nową harcówkę

Cieszkowscy harcerze mają nową harcówkę
Cieszkowscy harcerze mają nową harcówkę © archiwum

W środę, 30 września odbyło się uroczyste otwarcie nowej harcówki w Szkole Podstawowej w Cieszkowie. Był apel, przecięcie liny, zwiedzanie obiektu, przemowy, prezenty i słodki poczęstunek.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do niedawna cotygodniowe zbiórki zuchów i harcerzy z III Cieszkowskiego Środowiska Szczepu Drużyn Harcerskich Sokół im. Andrzeja Małkowskiego odbywały się w budynku u starej plebanii w Cieszkowie. Obecnie harcerska brać spotyka się w nowej harcówce, mieszczącej się w pomieszczeniach piwniczych SP w Cieszkowie.

Harcówka, do której wykonano osobne wejście, ma ok. 150 m kw. est tam duża sala z aneksem kuchennym, gdzie zainstalowano ogrzewanie podłogowe. Dwie główne ściany przyozdobiono leśną fototapetą i drewnianymi plastrami. Na półkach wyeksponowano harcerskie pamiątki o odznaczenia. Są też ławo stoły praz polakierowane pieńki do siedzenia. Harcerze wykonali również oryginalną lampę podłogową imitującą ognisko. W kuchni wzrok przykuwają białe meble z niezbędnymi naczyniami. Jest też kuchenka elektryczna, czajnik i ekspres do kawy. W harcówce znajdują się również: szatnia, toalety, łazienka z prysznicem oraz magazyn na łóżka polowe, namioty czy też sprzęt ratowniczy i wspinaczkowy. Wszystkie pomieszczenia utrzymywane są w jasnej kolorystyce.

Wykonawcą robót była firma Joker Grzegorza Patalasa ze Zdun. Inwestycja kosztowała ponad 420 tys. zł, w tym 300 tys. zł stanowiło dofinansowanie unijne pozyskane z PROW za pośrednictwem Stowarzyszenia Partnerstwo dla Doliny Baryczy w Miliczu, natomiast pozostałe 120 tys., zł pochodziło z budżetu gminy Cieszków. Wniosek o dofinansowanie budowy harcówki złożył Hufiec ZHP Powiatu Trzebnickiego, który jako organizacja pozarządowa uzyskał wyższa dotację.

Symboliczne otwarcie obiektu odbyło się 30 września i rozpoczęło się od harcerskiego apelu, podczas którego komendant Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego Mirosław Uruski wręczył wójtowi Ignacemu Miecznikowskiemu odznakę honorową „Zasłużony dla Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego”. Uroczystego przecięcia nożami grubej liny przy wejściu do harcówki dokonali: wójt Cieszkowa, komendant M. Uruski, wykonawca inwestycji G. Patalas i harcerka Julia Półrolniczak. Po poświęceniu obiektu przez proboszcza cieszkowskiej parafii ks. Piotra Strykowskiego wszyscy podziwiali nowy obiekt. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. prezes Partnerstwa Inga Demianiuk-Ozga, radni Rady Gminy Cieszków, pracownicy Urzędu Gminy w Cieszkowie oraz dyrektorzy jednostek gminnych i placówek oświatowych.

Przy kawie i słodkościach komendant cieszkowskiego szczepu Leszek Półrolniczak, w asyście swojego zastępcy Jakuba Koniecznego, zaprosił do oglądania prezentacji multimedialnej o powstawaniu harcówki. Od pomysłu do realizacji inwestycji upłynęły 4 lata.

Podczas uroczystości podziękowano wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowoczesnego obiektu, a goście podarowali harcerzom przydatne upominki. Były to m.in. podwieszany ekran i projektor, kominek na biopaliwo, zestaw sztalug do malowania czy też gdy edukacyjne o Dolinie Baryczy.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.