• Krotoszyn
  • wtorek, 06 październik 2020 10:16
  •   1917

Na żaden medal nie pracuje się tak długo

Na żaden medal nie pracuje się tak długo
Na żaden medal nie pracuje się tak długo © UMiG Krotoszyn

W czwartek, 3 września pary małżeńskie z miasta i gminy Krotoszyn otrzymały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz najbliższych przyjaciół. To rocznica 50 lat pożycia małżeńskiego par, które mimo życiowych przeciwności przetrwały, by po latach moc cieszyć się wzajemnym szacunkiem, tolerancją i dojrzała miłością.

Z ich twarzy biła pokora, skromność i świadomość przeżytych wspólnie lat. Patrzyli na siebie wzajemnie, zastanawiając się, czy to możliwe, że ten czas tak szybko minął.

Choć każdemu z małżonków przybyło siwych włosów, to w oczach pozostał dawny blask. A widać w nim wielką miłość, smutki, problemy, małe i większe radości oraz spokój na wspomnienie tych wspólnie przeżytych chwil.

Dowodem uznania trwałości związku jest odznaczenie przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę. Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy, w jej środku z jednej strony widnieje napis: „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, z drugiej – dwie srebrzyste róże. Na żaden medal nie pracuje się tak długo.

W imieniu władz państwowych uroczystej dekoracji dokonał burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz kierownik USC Renata Pflantz. I choć minęło od tego momentu kilkadziesiąt lat, doskonale pamiętają swój pierwszy kredens, kaflowe piece. W oku kręci się łezka na myśl o narodzinach dzieci, pierwszej komunii świętej swoich pociech, a po latach ich ślubów. Zgodnie przyznają, że ich dzieci żyją w czasach, kiedy świat wokół nabrał wielkiej prędkości. Cieszą się, że mogą służyć wsparciem i rodzinnym obiadem o zapachu rosołu w każdą niedzielę.

ZŁOTE GODY – DZIEŃ DRUGI
1. Maria i Bronisław Biernatowie
2. Irena i Aleksy Grobelni
3. Weronika i Zdzisław Idowie
4. Krystyna i Józef Kinkowie
5. Teresa i Kazimierz Urbaniakowie
6. Janina i Stanisław Ibronowie
7. Danuta i Edward Konarkowscy
8. Władysława i Wacław Kotalowie
9. Helena i Wiesław Molendowie
10. Joanna i Czesław Nowaccy
11. Regina i Andrzej Skrzypczakowie
12. Anna i Zenon Sobczakowie

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.