• Zduny
  • środa, 07 październik 2020 09:03
  •   2202

Będą chodniki po drugiej stronie?Po jednej stronie ulicy Polnej w Zdunach położono w tym roku nowe płyty chodnikowe. Czy jest szansa na wymianę nawierzchni również po drugiej?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dotychczas zmodernizowano chodnik o długości 260 m kosztem 200 tys. zł. Wymieniono też kanalizację deszczową. Prace wykonała gostyńska firma AS.

Radna Sławomira Krzuś zapytała 30 września na sesji rady miasta, czy w przypadku braku możliwości położenia nowego chodnika na całej długości, byłaby szansa choćby na kawałek ul. Łacnowej. – Chodzi o bezpieczeństwo dzieci, które przechodzą po pasach na skrzyżowaniu Polnej z Łacnową – powiedziała radna.

Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, rolnictwa i rozwoju w zdunowskim magistracie, wyjaśnił, że gmina szuka środków zewnętrznych na dofinansowanie budowy chodnika po drugiej stronie ulicy. Złożono odpowiedni wniosek. – Jeśli nie uda się pozyskać, to pewnie będziemy musieli zrobić ten fragment z własnego budżetu. Na razie jednak czekamy na informacje o ewentualnym otrzymanym dofinansowaniu – zaznaczył.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.