• Wierzchowice
  • środa, 14 październik 2020 11:07
  •   2338

W Wierzchowicach powstało koło Gospodyń WiejskichW niedzielę, 11 października w świetlicy wiejskiej w Wierzchowicach odbyło się założycielskie spotkanie Koła Gospodyń Wiejskich. Na razie, z niewielkiego grona wyłoniono panie, które zajmą się wymogami formalnymi, np. wpisaniem do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

To zadanie wzięły na siebie Katarzyna Bortkun, Karolina Bortkin oraz była sołtys ościennych Czatkowic Justyna Krzywda. Panie wspominały dawne czasy swoich mam i babć, kiedy to koła gospodyń wiejskich na polskich wsiach prężnie działały i były wspaniałą formą spędzania czasu. Czasy się zmieniły, ale mieszkanka wierzą, że z czasem będzie się wracać do starych, dobrych tradycji.

– Cieszę się, że w Wierzchowicach powstanie Koło Gospodyń Wiejskich. Mam zatem nadzieję na liczną obecność na następnym spotkaniu wierzchowiczanek, wierzchowiczan i nie tylko, ponieważ zapraszamy do współpracy mieszkańców ościennych miejscowości., Oprócz spotkań w świetlicy planujemy m.in. wspólne wycieczki i zajęcia w plenerze. Będziemy starać się pozyskiwać środki z zewnątrz na to, aby się rozwijać, mamy też zabezpieczoną pulę pieniędzy z funduszu sołeckiego na rok 2021. Zachęcam, aby wyjść z domu i miło spędzać wolny czas. Oczywiście dopiero zaczynamy, ale wierzę, że nam się to uda – mówi sołtys Wierzchowic Anna Wietrzyńska.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.