• Powiat krotoszyński
  • poniedziałek, 12 październik 2020 08:44
  •   631

Rozbudowa szpitala znowu opóźnionaTermin zakończenia prac przy rozbudowie szpitala i płynność finansowa SP ZOZ-u to tematy poruszone przez jego kierownictwo na ostatniej sesji rady powiatu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Podczas posiedzenia rady Hieronim Marszałek chciał poznać szczegóły spłaty zobowiązań zakładu opieki zdrowotnej, poruszył także kwestię zakończenia rozbudowy szpitala przy ul. Mickiewicza. Odpowiadała mu dyrektorka zakładu, Iwona Wiśniewska. – Pomimo kredytu, który został zaciągnięty, i tak ponad 1 mln zł to przeterminowane zobowiązania. W tej chwili przeglądamy wszystkie umowy i będziemy chcieli jakoś umówić się z wierzycielami.

Jak przyznała, zobowiązania wynoszą ok. 10 mln zł. – Problemem jest również to, że w ostatnim miesiącu Narodowy Fundusz Zdrowia wstrzymał nam płatność wynikającą z tzw. „jednej dwunastej” (częściowa płatność wypłacana szpitalom w okresie pandemii – przyp. red.) – stwierdza dyrektorka. SP ZOZ podjął jednak w tej sprawie rozmowy. Jak powiedziała Iwona Wiśniewska, w tym miesiącu sprawa powinna zostać uregulowana.

– Moim priorytetem jest likwidacja przeterminowanych zobowiązań – zapewniła. Mówiła tez o rozbudowie szpitala, która miała się zakończyć w październiku. Według niej pandemia koronawirusa spowodowała w tej kwestii wiele komplikacji. Chodzi m.in. o dostawy urządzeń do zamontowania na dachu.

Nie wiadomo, kiedy budowa dobiegnie końca. – Jeżeli nastąpi to do końca tego roku, będziemy szczęśliwi – skwitowała Iwona Wiśniewska. Także Dariusz Markowski, jej zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych, uznał, że pandemia znacząco wpłynęła na opóźnienia. – Pracownicy z Ukrainy byli objęci kwarantanną. Koronawirus wpłynął tez na dostawy sprzętu, który zamawiany jest m.in. w Hiszpanii – argumentował.

Jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Jak poinformował Markowski, dostawy ruszyły miesiąc temu, a na przykład windy są już niemal zainstalowane. – Jednak termin październikowy raczej nie zostanie dotrzymany – poinformował.

Kierownictwo SP ZOZ-u czeka na szczegółowe wyjaśnienia od wykonawcy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.