• poniedziałek, 19 styczeń 2015 10:57

Kto nie musi płacić abonamentu

Osoby po 75. roku życia nie muszą płacić abonamentu za telewizję, ale musza to zgłosić
Osoby po 75. roku życia nie muszą płacić abonamentu za telewizję, ale musza to zgłosić Osoby po 75. roku życia nie muszą płacić abonamentu za telewizję, ale musza to zgłosić © © archiwum

Emeryt, który skończył 75 lat, usłyszał, że osoby w jego wieku są już zwolnione z płacenia abonamentu radiowo–telewizyjnego. Na to przestał płacić. Niemiłym zaskoczeniem było wezwanie do uiszczenia zaległych opłat, i to aż za pięć lat wstecz.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

A bywa i tak, że nikt nie uprzedza, tylko urząd skarbowy „wchodzi” na emeryturę. Wszystko to się dzieje zgodnie z prawem. A dla skarbówki taki emeryt jest łatwym celem. To prawda, że są grupy osób zwolnione z abonamentu, że są wśród nich osoby powyżej 75. roku życia. Tyle, że zwolnienie nie następuje automatycznie, wraz z osiągnięciem stosownego wieku. Aby je uzyskać, należy iść na pocztę, tam pobrać formularz, wypełnić go, dołączając żądane dokumenty. Uwaga – aby nie płacić, odbiorniki radiowy czy telewizyjny muszą być zarejestrowane na seniora. Jeśli meszka on z dorosłymi dziećmi i na jedne z nich są one zarejestronwa, zwolnienia nie uzyska.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)