• niedziela, 15 czerwiec 2014 02:27

Kocia higiena – postaw na żwirek drewniany

Kocia higiena – postaw na żwirek drewniany
Kocia higiena – postaw na żwirek drewniany © archiwum

Mogłoby się wydawać, że naszemu kotu jest obojętne, czym wypełnimy kuwetę, ale to nieprawda. Naturalny żwirek pochodzenia roślinnego jest nie tylko wygodny w użytkowaniu, lecz także z pewnością zaakceptuje go pupil.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jeśli kotu nie będą odpowiadały zapach i kształt żwirku, bo np. zbyt ostre i drobne granulki mogą ranić mu łapy, swoją potrzebę załatwi poza kuwetą. Aby tego uniknąć, wybierz żwirek drewniany.

BEZPIECZEŃSTWO PUPILA I ŚRODOWISKA
Żwirki drewniane mają postać peletu lub kruszonu. Dobrze wybrać taki, który ma właściwości zbrylające, gdyż bryłki łatwiej usunąć z kuwety. Naturalny żwirek drewniany jest nie tylko lekki, dzięki czemu kot może swobodnie kopać, lecz także nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu nie uczula kota, ma naturalny, przyjemny zapach i nie rani kocich łapek. Drewniany żwirek jest więc bezpieczniejszy dla naszego pupila, a także dla środowiska. Dużą zaletą roślinnych żwirków jest ich biodegradowalność. Może więc posłużyć m.in. za kompost, bez ryzyka wyrzucimy go do kosza z bioodpadami.

WYGODA OPIEKUNA
Dzięki temu, że żwirek roślinny ulega biologicznej degradacji – możemy go bez problemu spłukiwać w toalecie. To wygodne rozwiązanie. Żwirek drewniany pochłania koci mocz i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Ze względu na właściwości pochłaniania wody zbryla się i nie zalega w rogach kuwety. Przy nasypywaniu lub usuwaniu – nie pyli, jest też bardzo wydajny. To dobra propozycja zarówno dla pupila, jak i miłośników ekologicznego stylu życia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.