• Kraj

Dla kogo 100 tys. zł?

Dla kogo 100 tys. zł?
Dla kogo 100 tys. zł? © archiwum

Młodzi rolnicy mogą składać wniosku o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarstwa. Formalności mogą dopełnić między 27 kwietnia a 26 maja. Dokumenty muszą dostarczyć do oddziałów regionalnych ARiMR.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014-2020 może ubiegać się osoba, która m.in. ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Jeżeli ich nie ma, musi uzupełnić je w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu środków. Musi też posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha i rozpocząć jego urządzania nie wcześniej niż 18 miesięcy przed dniem złożeniem wniosku o premię. Jednym z warunków przyznania 100 tys. zł premii jest utworzenie gospodarstwa rolnego o wielkości ekonomicznej (SO) nie mniejszy niż 13 tysięcy euro i nie więcej niż 150 tysięcy euro.

Kolejny wymóg dotyczy powierzchni użytków rolnych w gospodarstwie. Musi być ona co najmniej równa średniej krajowej (10,56 ha), a w województwach wielkopolskich 13,49 ha. Natomiast maksymalna powierzchnie nie może być większa niż 300 hektarów. Przy czym określony został wymóg, że przynajmniej 70% minimalnej wielkości stanowi przedmiot własności beneficjenta, użytkowania wieczystego lub dzierżawy z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)