Inwestycja bliska finiszu
Rozbudowa Szpitala Powiatowego im. Marcela Nenckiego trwa w najlepsze. Władze powiatu szacują, że inwestycja zakończy się na przełomie III i IV kwartału 2020 roku i pochłonie ponad 24 miliony złotych.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Kosztująca ponad 24,5 mln zł rozbudowa szpitala w Krotoszynie to jedna z największych inwestycji w dziejach powiatu. Koniec rozbudowy planowany jest na III – IV kwartał tego roku, czyli jeszcze w 2020 roku może nastąpić oficjalne otwarcie krotoszyńskiego szpitala, który w zamyśle ma scentralizować wszystkie oddziały szpitalne w jednym miejscu.
Trwają prace w środku i na zewnątrz nowo budowanej części szpitala powiatowego. Przed budynkiem zamontowano zbiornik retencyjny wody pitnej i dostarczono komorę pompową. Zakończył się także montaż oświetlenia zewnętrznego, a na dachu, na ścieżki serwisowe, ułożono papę wierzchnią.
W szpitalu postawiono ścianki szklane (jeszcze bez oszklenia) oraz drzwi aluminiowe, wylano masę samopoziomującą pod wykładziny oraz rozpoczęto montaż podwieszanych sufitów. Ponadto zainstalowano puszki w ścianach i położono przewody łączące trafostację z rozdzielnią główną. W ramach prac związanych z instalację sanitarną, po zamknięciu ścianek wyprowadzono instalację i ułożono kanalizację deszczową. W rejonie pomieszczeń technicznych trwa obrabianie otworów drzwiowych i okiennych i rozprowadzanie instalacji elektrycznych. Prowadzone są tam także prace malarskie.
Rozbudowa głównej siedziby szpitala realizowana jest przez Powiat Krotoszyński w ramach projektu pn. „Wsparcie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej poprzez rozbudowę Szpitala Powiatowego w Krotoszynie służącą koncentracji rozproszonych usług medycznych w jednej lokalizacji”, który został sfinansowany z pożyczki inicjatywy JESSICA 2.
Zasadniczym elementem inwestycji jest dobudowa dwukondygnacyjnego skrzydła do istniejącego budynku, co pozwoli na lokalizację w jednym obiekcie oddziałów: SOR, anestezjologii i intensywnej terapii, wewnętrznego, chirurgicznego oraz pediatrycznego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, a także chemioterapii – z izbą przyjęć wspólną dla wszystkich oddziałów, aptekę szpitalną, centrum diagnostyki i innymi pomieszczeniami technicznymi niezbędnymi dla funkcjonowania placówki.
Rozbudowanie budynku szpitala towarzyszyć będzie zagospodarowanie przyległych terenów. To największa inwestycja w dziejach powiatu. Pożyczka JESSICA 2 służy dofinansowaniu przedsięwzięć rewitalizacyjnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
Operatorem tego zadania jest Bank Gospodarstwa Krajowego S.A.