• Ostrów Wielkopolski
  • poniedziałek, 21 wrzesień 2020 08:07
  •   1763

Mniej wypadków i ofiar, więcej odebranych praw

Wakacyjny bilans drogowy
Wakacyjny bilans drogowy Wakacyjny bilans drogowy © archiwum

Podczas tegorocznych wakacji na terenie Wielkopolski policjanci odnotowali 616 wypadków drogowych, w których zginęły 43 osoby, a 731 osób zostało rannych. Porównanie z rokiem ubiegłym wypada pozytywnie, bo w każdej z tych statystyk odnotowano spadek.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wakacje letnie trwały od 26 czerwca do 31 sierpnia. W tym okresie na terenie województwa wielkopolskiego doszło do 616 wypadków drogowych. Śmierć w nich poniosły 43 osoby, a 731 zostało rannych. Policjanci odnotowali o 229 wypadków mniej niż w ubiegłoroczne wakacje. Odnotowali również spadek liczby ofiar śmiertelnych (o 6 osób mniej) oraz rannych (o 288 osób mniej). Wielkopolscy policjanci służby ruchu drogowego przeprowadzili prawie 108 tysięcy kontroli drogowych, ujawniając przeszło 80 tysięcy wykroczeń. Podczas kontroli trzeźwości mundurowi zatrzymali prawie 900 osób, które wsiadły za kółko po wypiciu alkoholu.

Na terenie naszego powiatu doszło do 243 kolizji i 37 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 46 zostało rannych. Podczas wakacji ostrowscy policjanci przeprowadzili ponad 6,5 tysiąca kontroli drogowych. Zatrzymano ponad 50 nietrzeźwych kierujących.

Od początku wakacji policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego zatrzymali 68 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast na terenie całego województwa policjanci zatrzymali blisko 1 400 praw. To prawie dwa razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Z analizy zdarzeń drogowych wynika jednoznacznie, że przekroczenie dozwolonej prędkości wciąż pozostaje główną przyczyną wszystkich wypadków.

Publikacja:
Kurier Ostrowski
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.