• Powiat ostrowski
  • czwartek, 08 październik 2020 12:52
  •   1334

Stypendia starosty wręczone!

Po raz dziewiąty nagrodzono najzdolniejszych uczniów
Po raz dziewiąty nagrodzono najzdolniejszych uczniów Po raz dziewiąty nagrodzono najzdolniejszych uczniów © archiwum

Starosta Ostrowski Paweł Rajski po raz dziewiąty, wręczył uczennicom i uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendia, którym patronuje ks. Jan Kompałła.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uroczystość odbyła się tradycyjnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego. W historii powiatu ostrowskiego Stypendia Starosty Ostrowskiego im ks. Jana Kompałły przyznawane zostały po raz dziewiąty.

Tegoroczni stypendyści po raz drugi otrzymali stypendium w wyższej kwocie po 2 000 zł. Zgodnie z uch wolnym przez Radę Powiatu Ostrowskiego Regulaminem nagrodzonych zostało 50 stypendystów ze szkoły ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat. W gronie tych uczniów znalazło się 10 stypendystów wyróżnionych za szczególne osiągnięcia np. sportowe czy artystyczne oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury i uczennice Zespołu Szkół Muzycznych.

Wnioski zgłoszone przez dyrektorów szkół i placówek zaopiniowane przez Rady Pedagogiczne szkół rozpatrywała komisja pod przewodnictwem wicestarosty powiatu ostrowskiego Romana Pacholczyka w składzie: Piotr Walkowski przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego wraz z Sylwia Nowicka przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowskiego.

Opiniując wnioski, komisja brała pod uwagę najwyższą średnią ocen osiągnięta za dany rok szkolny oraz sukcesy odnoszone w konkursach i olimpiadach, jak również wyjątkowe uzdolnienia artystyczne, sportowe, naukowe na szczeblu co najmniej regionalnym, wojewódzkim lub osiągnięcia w działaniach na rzecz społeczności lokalnej.

W gronie 50 laureatów są 34 uczennice i 16 uczniów. Jednocześnie 41 uczniów z terenu powiatu ostrowskiego oraz 9 uczniów z pozostałych powiatów województwa wielkopolskiego. W gronie znalazło się 15 uczniów, którzy otrzymali stypendium po raz drugi. Wśród stypendystów jest też jedno rodzeństwo, a jedna z sióstr to poczwórna stypendystka.

Stypendia młodzieży wręczał starosta Paweł Rajski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Grzegorz Finke. Na zakończenie uroczystości wystąpiła utalentowana ostrowianka, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, kształcąca śpiew pod okiem polskiej wokalistki Magdy Dureckiej. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. w 2019 roku zajęła pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu Magia ITALIANA we Włoszech.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.