• Wierzchowice
  • wtorek, 20 październik 2020 11:09
  •   993

Helikopter zabrał rannego po wybuchu

Helikopter zabrał rannego po wybuchu
Helikopter zabrał rannego po wybuchu © Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchowicach

60-letni mieszkaniec Wierzchowic doznał poważnych poparzeń w wyniku wybuchu butli z gazem, do którego doszło na terenie jego gospodarstwa. Mężczyzna został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zdarzenie miało miejsce 15 października ok. godz. 15:00 w kuchni letniej budynku gospodarczego przy ul. Czatkowickiej w Wierzchowicach. Wskutek rozszczeplnienia przewodu łączącego butlę z palnikiem butla z gazem wybuchła, a następnie doszło do pożaru przewodu. Właściciel, który w tym czasie przebywał w pomieszczeniu, doznał poważnych poparzeń.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, w tym 3 zastępy PSP Milicz i OSP Wierzchowice oraz karetkę pogotowia ratunkowego. Jako pierwsi przybyli strażacy, którzy udzielili poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, a następnie zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował mężczyznę do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich zajmującego się leczeniem poparzeń.

Przy pomocy detektora strażacy dokonali też w letniej kuchni pomiarów na obecność tlenku węgla i gazów butlę z gazem i wykręcili nadpalony przewód z palnikiem.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.