Pieniądze dla szpitala
Prezydent Ostrowa Beata Klimek przekazała na ręce dyrektora szpitala Dariusza Bierły symboliczny czek o wartości 300.000 zł.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Pieniądze te przeznaczone są na doposażenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii ostrowskiego szpitala.
– Choć szpital podlega Formanie władzom powiatu, jest to nasz wspólne przedsięwzięcie i wspólna troska – mówiła podczas podpisana umowy prezydent Beata Klimek. – Wierzę, że przekazane pieniądze zostaną wykorzystanie mądrze i zgodnie z potrzebą, a przede wszystkim, że będą dobrze służyły pacjentom ostrowskiego szpitala. Jest to dla nas 300.000 zł w budżecie miasta, ale przekładamy to na sprzęt, który będzie ratował życie w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Tego typu sprzęt w ostrowskim szpitalu pracuje niemal bez przerwy i jest tam bardzo potrzebny. Wierzę, że to nie ostatnia nasza pomoc dla ostrowskiego szpitala. Wszystkim nam zależy, by sprzęt w szpital był jak najlepszy.
Zakupiony sprzęt trafi już na nowy oddział, bo jeszcze w tym półroczu mają ruszyć prace przy budowie nowego skrzydła ostrowskiego szpitala.
– Ogłosiliśmy już przetarg i do końca czerwca zostanie wbita pierwsza łopata – mówi Dariusz Bierła, dyrektor ZZOZ. – Sam budynek to spore przedsięwzięcie, ale musimy go także wyposażyć, a sprzęt na potrzeby tego oddziału jest bardzo drogi. W pierwszej kolejności chcemy uruchomić Oddział Intensywnej Terapii dla dorosłych. W tej chwili mieści się on w głównym budynku szpitala, ma siedem łóżek, ale nie spełnia już standardów wymaganych przepisami. Ten oddział przeniesiemy do nowego budynku. Tam znajdzie się dwanaście pełnych stanowisk dla dorosłych. Sprzęt, który zakupimy dzięki dotacji z miasta Ostrowa, to cenny dat dla pacjentów i personelu, który na co dzień pracuje na tym oddziale. Bez tej aparatury oddział by nie funkcjonował, a pacjent by nie przeżył.
Za pieniądze przekazane przez miasto zakupione zostaną trzy nowoczesne respiratory dla pacjentów, którzy wymagają sztucznej wentylacji. Takie osoby trafiają do ostrowskiego szpitala po wypadkach drogowych, zatrzymaniu krążenia oraz po leczeniu ostrych zespołów wieńcowych czy udarów mózgu.