• Kraj
  • sobota, 18 marzec 2017 09:54
  •   1085

„Solidarność” pozwoli handlować w niedzielę?

Związkowcy są gotowi na kompronis z rządem
Związkowcy są gotowi na kompronis z rządem Związkowcy są gotowi na kompronis z rządem © archiwum

Będzie mniej niedziel z zakazem handlu? Okazuje się, że związkowcy są gotowi wypracować w tej sprawie kompromis z rządem Beaty Szydło (54 l.) i pójść na pewne ustępstwa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to
Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski projekt w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę. Nie ma w nim jednak konkretnej liczby niedziel, w których zakaz miałby obowiązywać. – Od samego początku powtarzaliśmy, że jesteśmy otwarci na kompromis. Ważne, by to, co wypracujemy, było zaakceptowane i przyjęte. (…) Naszym celem są wszystkie niedziele wolne. Natomiast jeśli będziemy musieli dochodzić do tego ewolucyjnie, też nie będziemy kruszyć kopii. Ważne, żebyśmy do tego celu doszli. Tyle lat to trwało, może jeszcze potrwać – mówi Lewandowski.

Zdaniem szefa Komitet Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka (61 l.), rząd może zająć się opinią w sprawie projektu już we wtorek. Komitet nie zarekomendował utrzymania kar za złamanie zakazu handlu. Przypomnijmy, że od pojawienia się projektu niektórzy członkowie rządu uważali, że do zakazu handlu w niedzielę należy dochodzić etapami.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.