• wtorek, 23 maj 2017 09:34

Koniec roamingu w UE!

Ważna zmiana dla podróżujących
Ważna zmiana dla podróżujących Ważna zmiana dla podróżujących © archiwum

Od 15 czerwca wchodzi w życie nowe prawo w Unii Europejskiej, które likwiduje roaming w połączeniach telefonicznych i SMS-ach. Oznacza to, że za te wszystkie usługi zapłacisz za granicą tyle, ile kosztuje Cię to w Polsce.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jeśli masz nieograniczony pakiet rozmów, nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. Gdy masz ograniczoną ilość minut i SMS-ów,. To po ich wykorzystaniu za granicą nie zapłacisz więcej niż 0,032 euro za minutę i 0,01 euro za SMS. Natomiast wielkość pakietu danych do wykorzystania poza Polską abonamentu, zgodnie ze wzorem. Np. abonament 50 zł (netto) – to ok. 12 €, które mnożysz razy 2 i dzielisz przez 7,7. To daje pakiet ok.3 GB danych do wykorzystania za granicą. Natomiast użytkownicy prepaid zapłacą nie więcej niż 7,7 euro za 1 GB transferu danych ze swoich środków na koncie. Pamiętaj, jednak, że zapłacisz ceny roamingowe, gdy przebywasz ponad 4 m-ce za granicą oraz gdy dzwonisz na numery telefonów o innym niż polski (+48) prefiksie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.