• środa, 17 kwiecień 2019 09:19
  •   661

Mistrzostwa formy naszych reprezentantów

Mistrzostwa formy naszych reprezentantów © Marcin Szyndrowski

W niedzielę, 31 marca na hali sportowo – widowiskowej odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Sumo. Wysoką formę zaprezentowali przedstawiciele dwóch naszych klubów – UKS Samson Kobylin i TA Rozum Krotoszyn.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Z grupy podopiecznych Mirosława Flaka z Samsona na podium uplasowały się Julina Jankowska (2. miejsce w kat. 55 kg), Patrycja Dubicka (2. miejsce w kat. 60 kg), Wiktoria Przewoźna (3. miejsce  w kat. 60 kg), Monika Sowa (3. miejsce w kat. 65 kg) oraz Marta Wielebińska (2. miejsce w kat. -80 kg). Z kolei Julia Całka była piąta w kat. 55 kg, a Kinga Sroczan siódma w kat. 73 kg i piąta w open.

Dwa medale wywalczyła Aleksandra Rozum z krotoszyńskiego klubu. W kategorii 65 kg zdjęła drugą lokatę, a w open zdobyła złoto.

W rywalizacji seniorskiej na podium stanęło czterech sumoków Samsona – Patryk Swora (2. Miejsce w kat. 85 kg), Jacek Maćkowiak (2. Miejsce w kat. 92 kg), Mikołaj Kandzierki (3. Miejsce w kat. 92 kg) i Stefan Klejewski (3. miejsce w kat. +115 kg) – oraz trzech z TA Rozum Krotoszyn – Aron Rozum (1. miejsce w kat. 115 kg i 3. w open), Mateusz Konieczny (3. Miejsce w kat. 77 kg) i Kacper Mikołajczyk (3. Miejsce w kat. +115 kg).

Poza podium znaleźli się Paweł Sikora (5.miejsce w kat. 70 kg), Piotr Sikora (5. miejsce w kat. 70 kg), Mateusz Pieszak (7. miejsce w kat. 70 kg), Michał Grzempowski (7. miejsce w kat. 77 kg), Tomasz Łukczak (5. miejsce w kat. 77 kg), Oskar Kmiecik (5. miejsce w kat. 77 kg) i Michał Fabianowski (5. miejsce w kat. +115 kg).

We wspólnej klasyfikacji drużynowej pierwszą lokatę zajął UKS Samson Kobylin, wyprzedzając TA Rozum Krotoszyn i UKS Niedźwiadek Warszawa. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych – skomentował Mirosław Flak, trener UKS Samson. – Mam bardzo młodą reprezentację, dlatego jeszcze wiele przed nami. W tym dobrym występie brakuje im jedynie przysłowiowej kropki nad i w postaci złotego medalu jednego z moich zawodników. Z tego, co wiem, spory niedosyt czuł Patryk Swora, który przegrał walkę finałową – podsumował trener kobylińskich sumoków.