• Podkarpackie
  • poniedziałek, 12 październik 2020 11:06
  •   1256

Sprzedawała poufna dane kierowców

Urzędniczka z wydziału komunikacji
Urzędniczka z wydziału komunikacji Urzędniczka z wydziału komunikacji © archiwum

Skandal w Sanoku na Podkarpaciu. Urzędniczka starostwa powiatowego, a zarazem radna PiS, trafiła do aresztu. Grażyna R.-Ć. (57 l.) jest podejrzana o kupczenie poufnymi danymi kierowców, do których miała dostęp. Pomagała w ten sposób członkom rodziny, którzy prowadzili działalność ubezpieczeniową.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dotychczas kobieta cieszyła się wielkim poważaniem i zaufaniem mieszkańców, którzy już po raz drugi powierzyli jej mandat radnej. Teraz wszyscy są w szoku, bo pani inspektor – według śledczych – łamała prawo. Jest podejrzana o przekroczenie uprawnień.

– Wykorzystując dostęp do bazy danych, ujawniała poufne informacje agentom ubezpieczeniowym – informują policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo.

To dzięki urzędniczce agenci wiedzieli, komu kończy się ubezpieczenie OC i natychmiast dzwonili z ofertą zawarcia nowej polisy. Nielegalny interes się kręcił, aż pojawiły się skargi klientów poirytowanych namolnymi propozycjami. Oprócz Grażyny R.-Ć. Zatrzymano 5dostęp do bazy danych, ujawniała poufne informacje agentom ubezpieczeniowym – informują policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie, która prowadzi śledztwo.

To dzięki urzędniczce agenci wiedzieli, komu kończy się ubezpieczenie OC i natychmiast dzwonili z ofertą zawarcia nowej polisy. Nielegalny interes się kręcił, aż pojawiły się skargi klientów poirytowanych namolnymi propozycjami. Oprócz Grażyny R.-Ć. Zatrzymano 5 osób, które wykorzystywały nielegalnie uzyskane dane. W piątek urzędniczka została aresztowana. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.