• czwartek, 31 grudzień 2015 10:17

TVP3 Poznań – nowa odsłona telewizji regionalnej

TVP3 Poznań – nowa odsłona telewizji regionalnej
TVP3 Poznań – nowa odsłona telewizji regionalnej © archiwum

Już od stycznia 2016 r. anteny regionalne Telewizji Polskiej będą jeszcze bliżej lokalnych społeczności, bliżej ważnych dla nich spraw i wydarzeń.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zwrócenie uwagi na kwestie p istotnym znaczeniu dla lokalnych wspólnot, a tym samym zacieśnianie więzi z widzem, znajdą odzwierciedlenie w programach tworzonych bezpośrednio w regionach, z myślą o ich mieszkańcach.

Zostanie rozszerzona oferta programowa dedykowana poszczególnym regionom, dzięki czemu lokalny rynek pracy, samorządność, rozwój rejonu, ekologia, a także gospodarka, poradnictwo, pogoda i sport w jeszcze większym wymiarze zagoszczą na antenach.

Już od 4 stycznia emitowane będzie nadawane na żywo pasmo śniadaniowych programów regionalnych (od 8:00 do 8:15). Pasmo poranne zostanie wydłużone aż do 75 minut. Natomiast pasmo popołudniowe rozpocznie się wcześniej, bo już o godz. 17:30 i potrwa do godz. 22:15.

Wydarzenia szczególnej rangi zostaną odnotowane w ogólnopolskim, wspólnym paśmie programowym, którego głównym programem informacyjnym jest Dziennik Regionów emitowany codziennie o godz. 22:15.

Ponadto widzowie nowego ogólnopolskiego pasma TVP3 będą mogli obejrzeć najciekawsze magazyny informacyjne, publicystyczne i poradnikowe takie jak: Co niesie dzień, Raport z Polski, Dziennik Regionów, Telekurier, Agrobiznes, Telenowyny, Europa z bliska, Młodzież kontra.

Na tym zaplanowane zmiany się nie kończą – kolejne propozycje w ofercie programowej anten regionalnych TVP pojawią się już w marcu 2016 r.

Wagę powyższych zmian oraz szczególne znaczenie anten regionalnych dla Telewizji Polskiej podkreśla nowa nazwa: TVP3 Poznań. – „Modyfikujemy nazwę, dodajemy cyfrę – chcemy, aby anteny regionalne były łącznie postrzegane jak antena ogólnopolska, jak Jedynka i Dwójka. Więź z widzami, poczucie bliskości oraz poświęcenie uwagi sprawom szczególnie istotnym dla lokalnych społeczności w moim głębokim przekonaniu stanowią istotną część misji publiczności Telewizji Polskiej” – mówił Bogumił Osiński, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych.

Nowa TVP3, telewizja bliska, aktualna, przyjazna, a także interaktywna jest dostępna w największych sieciach kablowych, naziemnej telewizji cyfrowej, na stronie internetowej tvp3.tvp.pl, portalach 16 oddziałów terenowych oraz na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem aplikacji TVP Stream. Aplikacja jest dostępna w Google Platy oraz w AppStore.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.