100 lekcji o atomie
![100 lekcji o atomie](/media/k2/items/cache/aeea8c55e7e62686602e18d08b668696_XL.jpg)
W Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim zorganizowano wykłady w ramach projektu „100 lekcji o atomie”. Jest on realizowany przez Ministerstwo Energii. Zajęcia dla uczniów klas VII i VIII prowadził dr inż. Bartosz Ceran z Politechniki Poznańskiej, absolwent koźmińskiej placówki.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Uczniowie poznali wady i zalety znanych technologii wytwarzania energii elektrycznej, ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni jądrowych. Prelegent wyjaśnił, dlaczego wskazana jest budowa elektrowni jądrowej w Polsce, co to jest mix energetyczny i dlaczego należy ograniczyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.
– Cieszę się, że mogłem w ramach tego projektu wrócić po latach do szkoły podstawowej. Jestem mile zaskoczony aktywnością uczniów w czasie zajęć. Prowadzona dyskusja była żywa, co wskazuje na duże zainteresowanie młodzieży poruszanymi na zajęciach zagadnieniami. Uważam, że edukacja młodego pokolenia w zakresie energetyki jądrowej jest dobrym krokiem, który zmieni nastawienie społeczności podczas realizacji tego typu inwestycji w Polsce – powiedział dr inż. Bartosz Ceran.
– Było mi niezmiernie miło gościć w murach naszej szkoły byłego absolwenta koźmińskiej jedynki. Cieszę się, że nasi byli uczniowie odnoszą takie sukcesy zawodowe i z przyjemnością wracają do lat młodości, odwiedzając swoją pierwszą szkołę. Uczniom zostały przybliżone tajniki fizyki, co z pewnością pozwoli im lepiej przygotować się do funkcjonowania we współczesnym świecie – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.
Galeria ilustracji
![](/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_a6f916fc25_a.jpg)
![](/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_a6f916fc25_b.jpg)
![](/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_a6f916fc25_c.jpg)
![](/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_a6f916fc25_d.jpg)
![](/cache/jw_sigpro/jwsigpro_cache_a6f916fc25_e.jpg)