• Koźmin Wlkp.
  • poniedziałek, 19 listopad 2018 09:29
  •   954

Rozszerzenie segregacji odpadów

Rozszerzenie segregacji odpadów
Rozszerzenie segregacji odpadów © archiwum

Rada Miejska w Koźminie Wielkopolskim na swojej przedostatniej sesji zatwierdzała zmiany od 1 stycznia 2019 roku w gminnym systemie segregacji odpadów komunalnych. Zmiany dotyczą odpadów kuchennych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Od 1 stycznia 2019 roku gmina Koźmin Wielkopolski dostosowuje obecne zasady segregacji odpadów komunalnych do aktualnie obowiązujących przepisów prawa.

Wprowadzenie nowych regulacji wiąże się z koniecznością selektywnego zbierania dodatkowej frakcji odpadów kuchennych, takich jak odpadki warzywne i owocowe, obierki, resztki jedzenia itp., które gromadzić należy w oddzielnych pojemnikach lub w workach razem z opadami zielonymi.

Odpady kuchenne gromadzić należy łącznie z odpadami zielonymi w worku brązowym o minimalnej pojemności 120 litrów z napisem „BIO” – w przypadku zabudowy jednorodzinnej lub w worku brązowym o minimalnej pojemności 120 litrów z napisem „BIO” lub pojemniku brązowym z napisem „BIO” o pojemności od 120 litrów do 1 110 litrów – w budynkach wielolokalowych.

Worki dostarczać będzie forma wywozowa świadcząca usługę odbioru i zagospodarowana odpadów komunalnych z terenu Gminy Koźmin Wielkopolski. Odbiór bioodpadów będzie realizowany zgodnie z harmonogramem z częstotliwością następującą: z terenów nieruchomości zamieszkałych z zabudowy miasta Koźmina Wielkopolskiego – raz na dwa tygodnie, z terenów nieruchomości zamieszkałych z zabudowy wiejskich – raz na miesiąc, z terenów nieruchomości zamieszkałych z budynków wielolokalowych na terenie miasta i na terenach wiejskich – raz na tydzień. Co bardzo ważne, odbiór bioodpadów będzie odbywał się przez cały rok!

W worku lub pomniku brązowym z napisem „BIO” gromadzimy odpady kuchenne (z wyłączeniem odpadów pochodzenia zwierzęcego) oraz odpady zielone, czyli odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki itp.); resztki jedzenia pochodzenia roślinnego; skorupki jajek; fusy po kawie, herbacie; zwiędłe kwiaty cięte i doniczkowe; skoszoną trawę, liście, chwasty; drobne gałęzie drzew i krzewów oraz trociny i korę drzew.

Nie należy wrzucać kości i odchodów zwierząt, mięsa i padliny zwierząt, drewna impregnowanego, płyt wiórowych, leków, popiołu z węgla, ziemi i kamieni oraz innych odpadów komunalnych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)