• Krotoszyn
  • środa, 20 marzec 2019 11:06
  • 49 zdjęć
  •   1198

Krotoszyńskie Dęby rozdane

Krotoszyńskie Dęby rozdane
Krotoszyńskie Dęby rozdane © Sebastian Kalak

Dziesiąta gala wręczenia Krotoszyńskich Dębów za nami. Nagrody krotoszyńskiego starosty rozdano 7 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O przyznaniu Krotoszyński Dąb za rok 2018 decydowała 20-osobowa kapituła ze starostą Stanisławem Szczotką jako przewodniczącym. Zasiadają w niej reprezentanci Zarządu i Rady Powiatu Krotoszyńskiego, przedstawiciele lokalnych mediów, a także wszyscy laureaci z ubiegłego roku.

Krotoszyński Dąb przyznawany jest w pięciu kategoriach: nauka i kultura, działalność gospodarcza, działalność społeczna, oświata i sport. W kategorii nauka, kultura napłynęło 5 zgłoszeń, a nominacje otrzymali: Ewa Bukowska – dyrektor Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej, muzyk Jarosław Reising i Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka. Laureatem zostało muzeum, które od ponad 60 lat nie tylko gromadzi zbiory związane z przeszłością naszego regionu, ale też odgrywa ważną rolę w edukacji historycznej, kulturalnej i patriotycznej.

W kategorii działalność gospodarcza zgłoszeni zostali: Karol Piotrowski – krotoszyński zegarmistrz i forma Lege Opakowania z Koźmina Wielkopolskiego. Nominacje automatycznie otrzymały obie zgłoszone firmy. Wygrał Piotrowski, którego rodzinny zakład obchodzi w tym roku stulecie istnienia. Wspomniano, że jest nie tylko przedsiębiorcą, ale i społecznikiem, prezesem krotoszyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Tańca Ludowego „Krotoszynie”, członkiem Ligi Obrony Kraju.

W kategorii działalność społeczna spośród 8 zgłoszonych osób nominowano: Irenę Marszałek – przewodnicząca związku emerytów w naszym powiecie, krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Ochotniczą Straż Pożarną w Koźminie Wielkopolskim. Laureatem zostało TOnZ, które prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt, opiekuje się bezdomnymi kotami, działa na społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt i opieki nad nimi.

W kategorii oświata obie zgłoszone placówki, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim, tak jak w przypadku działalności gospodarczej, zostały nominowane. Tytuł przypadł ZSP nr 3. Placówka kształci młodych ludzi tak, aby w przyszłości potrafili dobrze funkcjonować na lokalnym rynku pracy.

W kategorii sport spośród 4 zgłoszonych kapituła nominowała Klub Olimpiad Specjalnych przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Borzęciczkach, Dawida Kujawskiego – właściciela klubu crossfitowego LAB Krotoszyn i Julię Damasiewicz, sportsmenkę z Koźmina Wielkopolskiego. Laureat to istniejący od 2000 r. klub z Borzęciczek, mający prawie 40 zawodników, którzy trenują tenis stołowy, piłkę nożną, pływanie, lekką atletykę czy narciarstwo.

Po wręczeniu nagród i nominacji przyszedł czas na część artystyczną gali, którą wypełnił koncert chórów – dziecięcego z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie oraz Cantate Domino. Oba działają pod dyrekcją Małgorzaty Zuchowicz.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)