• czwartek, 02 czerwiec 2016 08:32
  •   1354

Rekordowy XXXVII Bieg Krotosa

Rekordowy XXXVII Bieg Krotosa © archiwum

662 osób ukończyło XXXVII Bieg Krotosa. Zwyciężyli reprezentanci Kenii Melly Edwin w kategorii mężczyzn i Agnes Chebet wśród kobiet. Samochód soda citigo wylosowała krotoszynianka Anna Świderska.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Tegoroczny Bieg Krotosa start i metę miał na płycie krotoszyńskiego Rynku, co zostało bardzo dobrze przyjęte przez samych zawodników, jak również mieszkańców. Zawody przyciągnęły ponad 600 biegaczy z całej Polski.

Najszybsi byli reprezentanci Kenii, specjalizujący się w biegach ulicznych w naszym kraju. Zwycięzca przekroczył metę po 31 min. i 7 sek. Jego rodaczka przybiegła w czasie 34:44.

24-letnia krotoszynianka Justyna Olejniczak zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet (38:45). W gronie mężczyzn 4. miejsce zajął nasz krajan Marcin Witkowski(32:58). W kat. M-20 wygrał Patryk Frąszczak z Krotoszyna (35:06), podobnie jak Czesław Sienkiewicz w kat. M-55 (38:32). Wśród panów w kat. M-40 zdunowianin Artur Marek był trzeci (36:57).

Najwięcej emocji już pozasportowych budziło losowanie samochodu skoda ci togo. Szanse na wygraną miał każdy, kto ukończył bieg, wypełnił kupon i wrzucił do urny. Szczęście uśmiechnęło się do Anny świderskiej z Krotoszyna. Klucze do czerwonego auta wręczył jej burmistrz Franciszek marszałek i dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik, Jacek Cierniewski. Gratulujemy!