• piątek, 03 kwiecień 2015 09:04

Nie wkładaj stringów do kościoła

Nie wkładaj stringów  do kościoła
Nie wkładaj stringów  do kościoła © © archiwum

Czy w wielkanocną sobotę można jeść mięso? Jak się ubrać do kościoła? Czy oglądanie filmów w święta to grzech? Te – i wiele innych – pytania pojawiają się w naszych głowach przed świętami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pomaga nam w tym ksiądz Marek Dziewiecki (56 l.), duchowny i psycholog z UKSW. Pamiętajmy zwłaszcza o jednym – świętowanie zaczyna się w nocy z soboty na niedzielę. I choć Wielki Post się kończy, to lepiej z tym świętowaniem nie przesadzać! – Pragniemy trwałej radości, a taka radość płynie nie ze słuchania skocznej muzyki czy oglądania wesołej telenoweli, lecz wzajemnej miłości bliskich. Wielkanoc powinna być więc dniem, w którym bliscy mają czas dla Boga i dla siebie nawzajem – przypomina ksiądz psycholog.

CO JEŚĆ W SOBOTĘ?
W sobotę post nie obowiązuje, ale piękna tradycja nakazuje nam zachowanie postu do niedzieli

NA JAKĄ ROZRYWKĘ MOŻNA SOBIE POZWOLIĆ?
W niedzielę, żadne ograniczenia nie obowiązują. Ale lepiej zamiast głośnej muzyki czy filmu lub serialu w telewizji wybrać rozmowę z rodziną.

JAK SIĘ UBRAĆ DO KOŚCIOŁA?
Lepiej postawić na skromną elegancję. W przypadku pań dotyczy to tez makijażu i bielizny. Żadnych krzykliwych szminek czy stringów pod ubraniem!

JAK SIĘ POBRAWIAĆ?
Pięknym zwyczajem w wielkanocną niedzielę jest zastąpienie tradycyjnego „dzień dobry” zawołaniem „alleluja”

LAĆ WODĄ W PONIEDZIAŁEK?
Kościół nie ma nic przeciwko temu. To w końcu stara polska tradycja. Warto jednak pamiętać, aby w dyngusa postępować kulturalnie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.