• Krotoszyn
  • wtorek, 28 luty 2017 11:37
  • 8 zdjęć
  •   791

Ferie z krotoszyńską biblioteką

Ferie z krotoszyńską biblioteką
Ferie z krotoszyńską biblioteką © Marlena Nabzdyk, Mateusz Jędrzejak, Beata Waleńska, Klaudia Mielcarek

Moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Krotoszyna i okolic w okresie ferii zimowych przygotowała miejscowa biblioteka. Nie brakowało zabaw, konkursów i spotkań z ciekawymi ludźmi.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ferie rozpoczęły się zajęciami tanecznymi i fitness, które prowadziła Angelika Milewska-Szydlak, instruktorka z LAB.Krotoszyn. Z kolei Dawid Kujawski – założyciel LAB.Krotoszyn – zaprezentował dzieciom ćwiczenia z crossfitu w formie gier i zabaw oraz ćwiczenia koordynujące rozwój. Zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie „Ferie z bezpiecznym przejazdem”, które prowadził Jarosław Grabia, przedstawiciel PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim oraz pracownicy Straży Ochrony Kolei. Zgromadzeni dowiedzieli się, jak należy zachować się na przejazdach kolejowych i drogowych. Frekwencja dopisała też na balu przebierańców, a podczas imprezy wybrano najlepszy strój bajkowy oraz najlepszych tancerzy.

Wiele atrakcji dostarczyło dzieciom wyjście do sali zabaw Bajkowa Kraina. Najmłodsi mogli skorzystać z basenu z kulkami, zjeżdżalni dmuchanej i innych atrakcji. Uczestnicy zajęć mieli też okazję obejrzeć spektaklu w wykonaniu Teatry Duet z Krajkowa pt. „Foszek czyścioszek”, a także spotkać się z Moniką Jagodzińską, która opowiadała o swojej książce pt. „Cykl”.  Nie zabrakło spotkań z przedstawicielami służb mundurowych. Dzięki strażnikom miejskim dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych. Z kolei Beata Blecha właścicielka restauracji Czak Cafe oraz pracownik Ministerstwa Kotleta – Blu Baru Martyna Rajch pokazywały dzieciom jak przygotować i dekorować sałatki.

Miłośnicy gier komputerowych mogli poznać najnowsze gry podczas zajęć „Komputerowy świat”, który przygotowała firma Hardbit, natomiast podczas warsztatów plastycznych dzieci przeniosły się w kreatywny świat papieru. Pod bacznym okiem plastyka, Kamili Żurak z Pracowni Artystycznej Rumiankowo oraz Gimnazjum nr 4, wykonywały ozdobne kartki walentynkowe. Nie zabrakło też wspólnego czytania.

Galeria ilustracji

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.