• Koźmin Wlkp.
  • wtorek, 02 czerwiec 2020 08:35
  •   1040

Pieniądze dla Amelki zebrano w 6 minut

Pieniądze dla Amelki zebrano w 6 minut
Pieniądze dla Amelki zebrano w 6 minut © archiwum

W sobotę, 30 maja odbyła się druga już edycja akcji na rzecz chorej dziewczynki. Efekt pierwszej, z 23 maja, przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przypomnijmy, że Amelka Taszarek z Psiego Pola (gm. Koźmin Wlkp.) to 8-latka, która w lutym zachorowała na chorobę nowotworową – chłonniaka  Hodgkina. Na leczenie potrzeba 30 tys. zł. Zbiórka odbyła się m.in. poprzez stronę pomagam.pl, gdzie przekroczono już zaplanowaną kwotę. Na dzień 30 maja jej efekt to prawie 50 tys. zł.

23 maja, podczas pierwszej akcji ph. „Słodycze dla Amelki”, kwotę 2 tys. 570 zł udało się zebrać w zaledwie 6 minut.  Kiedy 30 amja o 12:00 pisaliśmy ten artykuł, druga edycja akcji w koźmińskiej Szkole Podstawowej nr 1 nadal trwała.

Na czym polegała akcja? Każdy, kto chciał pomóc, mógł za 10 zł kupić ciasta domowego wypieku w budynku szkoły. Przygotowali je członkowie rady rodziców, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy gminy Koźmin Wielkopolski.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.