• Henryków
  • wtorek, 15 wrzesień 2020 06:56
  •   2393

W Henrykowie rekreacja dla mieszkańców

W Henrykowie rekreacja dla mieszkańców
W Henrykowie rekreacja dla mieszkańców © archiwum

Utwardzona nawierzchnia, nowe urządzenia na placu zabaw i w siłowni plenerowej – to tylko część zadań, jakie objęła zrealizowana już inwestycja pn. „Przystanek rekreacyjny” w Henrykowie, oddana do użytku 5 września.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zamontowano też ławki, kosz na śmieci i lampy solarne oraz posadzono drzewa. Zebranych powitała sołtys Henrykowa – Regina Bartkowiak. Potem o znaczeniu podobnych do henrykowskiego obiektów rekreacyjnych mówił wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski (47 l.), a także prezes Lokalnej Grupy Działania Wielkopolska z Wyobraźnią w Koźminie Wlkp., Sławomir Szyszka.

Przystanek rekreacyjny poświęcił ks. Piotr Sobiś z parafii w Rozdrażewie. Na spotkaniu nie zabrakło poczęstunku i kawy. Dzieci obejrzały pokaz baniek mydlanych. Było też malowanie twarzy.

Taras rekreacyjny w Henrykowie wykonała wyłoniona w przetargu firma Novum ze Szczytna. Koszt realizacji zadania wyniósł 167 tys. 283 zł. Ponad połowa tej kwoty zostanie pokryta z dotacji w ramach unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, którą pozyskała gmina Rozdrażew.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.