• Krotoszyn
  • środa, 16 wrzesień 2020 06:56
  •   1089

Iwona Wiśniewska nową szefową szpitala

Iwona Wiśniewska nową szefową szpitala
Iwona Wiśniewska nową szefową szpitala © TwojaSlupca.pl

W poniedziałek, 14 września starosta krotoszyński poinformował, iż komisja konkursowa na nowego dyrektora SP ZOZ w Krotoszynie wybrała Iwonę Wiśniewską.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O stanowisko szefa krotoszyńskiego szpitala ubiegało się pięcioro kandydatów. Wprawdzie swój akces zgłosiło sześć osób, ale jedna kandydatura została odrzucona ze względów formalnych. Po przeprowadzeniu rozmów z każdym z nich komisja, w tajnym głosowaniu, zdecydowała się powierzyć to stanowisko Iwonie Wiśniewskiej. – (…) W swojej pracy zawodowej zdobyła doświadczenie zarówno w kierowaniu podmiotem leczniczym, jak również w strukturach samorządowych. (…) Podczas rozmowy komisja oceniła znajomość m.in. przepisów w zakresie ustawy o działalności leczniczej, finansów publicznych oraz umiejętności zarządzania personelem. Pani Iwona Wiśniewska zaprezentowała podczas rozmowy bardzo szczegółowo założenia koncepcyjne funkcjonowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie w zakresie spraw organizacyjnych, ekonomicznych, zatrudnienia i jakości świadczonych usług. Doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, a zwłaszcza treść zaprezentowanej koncepcji w szczególnie trudnym czasie pandemii zdecydowało o jednogłośnym wyborze komisji – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

Już od 16 września Iwona Wiśniewska oficjalnie objęła stanowisko dyrektor krotoszyńskiego SPZOZ. Błyskawiczne podpisanie umowy to efekt jednomyślnej decyzji komisji konkursowej i Zarządu Powiatu. – Dla mnie argumentem przemawiającym za panią Iwoną Wiśniewską było to, iż przez siedem lat kierowała podobną placówką w Słupcy. Jako jedyna przedstawiła też bardzo ciekawą prezentację multimedialną, w której zawarła informacje o kompetencjach do prowadzenia szpitala. Wskazała też na nowe możliwości – mówi Andrzej Jerzak, jeden z członków komisji konkursowej. Nader istotna była obietnica ściągnięcia nowych lekarzy-specjalistów do krotoszyńskiego szpitala. Biorąc pod uwagę deficyt kadry medycznej, był to ważny argument.

Iwonę Wiśniewską pytano również o szczegóły jej konfliktu z obecnym starostą słupeckim, który zakończył się zwolnieniem jej z kierowania szpitalem. – Jak się okazało, sąd pracy to jej przyznał rację i nakazał wypłacenie odszkodowania w wysokości kwartalnych apanaży – wyjaśnia Jerzak. – Sytuacja finansowa SP ZOZ nie jest łatwa, a dodatkową trudnością jest panująca epidemia. Trwa też rozbudowa szpitala. Niemniej życzę pani dyrektor samych sukcesów – dodaje skarbnik powiatu.

– Mój głos otrzymała, gdyż wykazała się dużą wiedzą i kompetencjami – tłumaczy z kolei wicestarosta Paweł Radojewski. Jak zaznacza, dla niego ważny jest również czynnik ludzki. Dlatego chciałby, żeby nowa dyrektor nie tylko walczyła o całą załogę, ale i potrafiła spokojnie i rzeczowo wytłumaczyć pracownikom trudne decyzje.

Co istotne, Wiśniewska stwierdziła, iż zarządzanie taką jednostką wymaga większego nakładu pracy już osiem godzin. Dlatego zdecydowała, iż zamieszka w Krotoszynie, by nie dojeżdżać codziennie ze Słupcy. – Potwierdzam tę wiadomość. Pracujemy ze starostą nad tym, by pomóc jej w tej kwestii. Sprawę mieszkania rozwiążemy do końca września – zapowiada Radojewski.

W konkursie wystartowało 6 osób
Radosław Bielecki – właściciel firmy szkoleniowej, b. wicedyrektor jednego z wojewódzkich NFZ-ów.
Dariusz Brzeziński – były dyrektor szpitala w Prudniku (woj. opolskie)
Łukasz Dolata – były dyrektor szpitala wojewódzkiego w Koninie, a później szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie
Magdalena Puziewicz-Karpiak – prezes Strzelińskiego Centrum Medycznego (woj. dolnośląskie)
Iwona Wiśniewska – była dyrektor szpitala w Słupcu (woj. wielkopolskie)
Z powodu niepełnej dokumentacji aplikacyjnej do konkursu nie został zakwalifikowany krotoszynianin Włodzimierz Szewczyk, były wicedyrektor szpitala w Kaliszu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.