• Koźmin Wlkp.
  • piątek, 18 wrzesień 2020 10:39
  •   1679

11 osób oddało krew po raz pierwszy

11 osób oddało krew po raz pierwszy
11 osób oddało krew po raz pierwszy © Klub HDK PCK przy UMiG w Koźminie Wlkp.

85 krwiodawców oddało swoją życiodajną tkankę podczas akcji zorganizowanej 13 września przy koźmińskim Klubie Seniora.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kolejka chętnych do oddania krwi ustawiła się już o godz. 9:00. Niecałe pół godziny później rozpoczęto rejestrowanie, które trwało do 14:30. Ostatecznie krew oddało 85 osób spośród 103 zarejestrowanych, bowiem ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogli to zrobić. Łącznie zebrano 37 950 ml życiodajnego płynu.

W akcję zaangażowali się m.in. druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerze i przedstawiciele koźmińskiego komisariatu policji. Każdy, kto oddał krew, został obdarowany upominkiem.

Akcja odbyła się zachowaniu zasad związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. – Jestem bardzo szczęśliwy i bardzo dumny z dawców. Cieszy fakt, że 11 z nich oddało krew po raz pierwszy. Dziękuje z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej rekordowej akcji, mimo bardzo trudnego dla nas wszystkich okresu pandemii – komentuje Wiesław Głuszek, prezes klubu krwiodawców z Koźmina Wielkopolskiego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.