• Sulmierzyce
  • piątek, 25 wrzesień 2020 08:41
  •   1227

Już ponad pół kilometra chodnika na KaliskiejTrwa budowa chodnika na ul. Kaliskiej w Sulmierzycach. Trotuar powstaje po lewej stronie – patrząc od strony ul. Poznańskiej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Modernizację na Kaliskiej od kilku lat wspólnie prowadzą powiat krotoszyński i miasto Sulmierzyce. W 2020 r. razem przeznaczą na ten cel 104 tys. zł. Dotacja celowa miasta dla powiatu wynosi 50 tys. zł.

Ogłoszony przez Powiatowy Zarząd Dróg przetarg na wykonawstwo wygrała firma Eurobud z Odolanowa (pow. ostrowski). Zakres prac, zgodnie z zapisami zawartymi w wydanym przez konserwatora zabytków pozwolenia, obejmuje wymianę krawężnika kamienno-granitowy, wykonanie wjazdów do posesji z kostki kamiennej, chodnik z płyt betonowych oraz obramowań z kostki granitowej.

Prowadzący etapami remont pochłonął dotąd ok. 350 tys. zł. Odnowiono już prawie pół kilometra chodnika. W 2021 r. przebudowa chodników w tej części miasta zostanie zakończona.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.