• Krotoszyn
  • piątek, 25 wrzesień 2020 11:28
  •   1452

Kiedy będzie asfalt na końcowym odcinku Langiewicza?

Kiedy będzie asfalt na końcowym odcinku Langiewicza?
Kiedy będzie asfalt na końcowym odcinku Langiewicza? © Sebastian Kalak

To pytanie od dłuższego czasu zadają mieszkańcy ul. Langiewicza i os. Zielonych Łąk. Powiat ma w planie położenie asfaltu na gruntowej części drogi, nie podaje jednak terminu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pisaliśmy o tym kilkakrotnie, ostatnio przede dwoma miesiącami. Rozmawialiśmy wówczas z wicestarostą Pawłem Radojewskim, który nie zapowiadał większego remontu wspomnianego ok. 200-metrowego odcinka, a jedynie uzupełnianie dziur tłuczniem.

Z tą sprawą zwrócił się niedawno do władz powiatu radny Marcin Jamry, przekazując głosy krotoszynian mieszkających w tej okolicy, którym zależy na utwardzeniu nawierzchni. – „Proszę o wskazanie terminu wybudowania drogi asfaltowej wraz z chodnikiem na odcinku łączącym ul. Langiewicza z os. Zielone Łąki, pomiędzy Staszica a drogą krajową nr 15” – czytamy w jego piśmie.

Radnego w zeszłym roku zapewniano bowiem, że remont dojdzie do skutku w 2020 r. – Dlaczego tego zadania nie ujęto podczas składania wniosków o dofinansowanie do Samorządowego Funduszu Dróg Lokalnych – zastanawia się Marcin Jamry.

Starosta Stanisław Szczotka odpowiedział, że w tym roku zostanie złożony wniosek o dofinansowanie innej, najważniejszej inwestycji. Chodzi o budowę łącznika pomiędzy ul. Przemysłową a Mahle. Jak podkreślił, że oznacza to, iż w najbliższych latach nie będzie wniosku o wsparcie remontu Langiewicza.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.