• Koźmin Wlkp.
  • wtorek, 29 wrzesień 2020 10:00
  •   2170

Pożar na terenie zakładu produkcyjnego

Pożar na terenie zakładu produkcyjnego
Pożar na terenie zakładu produkcyjnego © JRG PSP Krotoszyn

W poniedziałek, 28 września na terenie jednego z zakładów produkujących w Koźminie Wielkopolskim doszło do pożaru instalacji technologicznej, zlokalizowanej przy obiekcie produkcyjnym. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część zakładu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na akcję skierowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z miejscowej OSP. Gdy strażacy dotarli na miejsce, paliło się urządzenie filtracyjne na terenie zakładu produkcyjnego. Pożar ograniczył się do powierzchni filtra, lecz dymy przedostały się także do hal, w której odbywał się proces produkcyjny.

Przed przybyciem strażaków pracownicy zakładu podjęli próbę gaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym, ale nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Osób poszkodowanych nie było.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, podali jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się urządzenie filtrujące, skutecznie tłumiąc pożar. Z podnośnika hydraulicznego dostali się na powierzchnię dachową hali w celu demontażu części opierzenia i schłodzenia miejsc o podwyższonej temperaturze. Obiekt został oddymiony i przewietrzony, a na koniec działań sprawdzony urządzeniami pomiarowymi. Akcja trwała niecałe dwie godziny.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.