• środa, 30 wrzesień 2020 08:50
  •   1895

Kiedy ścieżka na „jarocince”?

Kiedy ścieżka na „jarocince”?
Kiedy ścieżka na „jarocince”? © Maps Google

Kiedy zostanie wybudowana trasa dla pieszych i rowerzystów z Koźmina Wielkopolskiego do Jarocina? Okazuje się, że najwcześniej za 3 lata.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

O braku chodnika przy drodze krajowej nr 15 na odcinku w kierunku Jarocina wspominaliśmy już na naszych łamach w ubiegłym roku. Mieszkańcy nie od dziś skarżą się bowiem na liczne samochody, a zwłaszcza tiry, stwarzając niebezpieczeństwo.

Jaki jest ciąg dalszy tej sprawy – na ten temat mówił podczas ostatniej sesji 29 września wiceburmistrz Koźmina. Jak wówczas podkreślił, odbył spotkanie z Markiem Napierałą, kierownikiem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jarosław Ratajczak przekazał, że są dwie możliwości. Ścieżka może zostać wybudowana w latach 2022/23, jeśli tylko GDDKiA otrzyma na ten cel dodatkowe środki od rządu. – Jeśli nie uda się zdobyć dofinansowania, jej budowa przypadnie na 2024/25, a środki będą zapewnione w ramach budowy obwodnicy – mówił Ratajczak.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.