• Rozdrażew
  • czwartek, 01 październik 2020 10:17
  •   2302

Alarm bombowy w szkole

Alarm bombowy w szkole
Alarm bombowy w szkole © JRG PSP Krotoszyn

Informację o podłożeniu bomby przesłano mailem. Ewakuowano ponad 300 uczniów i pracowników szkoły podstawowej w Rozdrażewie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie i jeden z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozdrażewie. – Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o ewakuacji 300 uczniów i 25 pracowników – informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy krotoszyńskich strażaków.

Jak podkreśla, informacja o alarmie bombowym prawdopodobnie jest fałszywa, gdyż podobne powiadomienie wpłynęło do 12 innych placówek edukacyjnych w kraju. – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – podsumowuje st. kpt. Tomasz Patryas.

Obecni na miejscu policjanci razem z kierującym działaniami strażakiem i dyrekcją placówki przeszli przez obiekt w celu sprawdzenia, czy informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego jest prawdziwa, czego nie potwierdzono.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.