• Ostrów Wielkopolski
  • piątek, 02 październik 2020 10:26
  •   1853

Blok operacyjny z pięcioma salami

Inwestycje w szpitalu
Inwestycje w szpitalu Inwestycje w szpitalu © archiwum

Władze powiatu ostrowskiego z funduszy rządowych chcą pozyskać środki na budowę w szpitalu nowoczesnego bloku operacyjnego z pięcioma salami.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wniosek ten to kolejny krok w przygotowaniach do realizacji tej bardzo oczekiwanej inwestycji w ostrowskim szpitalu, potrzebnej zwłaszcza w kontekście rozwoju oddziałów zabiegowych. – W 2017 roku oddaliśmy do użytku nowe skrzydło szpitala, była to inwestycja 50-lecia – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Ponad 14 mln zł za ten cel wyasygnowaliśmy z własnego budżetu. Na jednym z pięter nowego budynku siedzibę znalazł Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla dorosłych, na drugim Chirurgia Dziecięca i Traumatologia oraz Intensywna Terapia dla Dzieci, w przyziemiu Centralna Sterylizatornia. Po trzech latach od budowy do zagospodarowania pozostaje więc tylko jedno najwyższe piętro, na którym od początku chcieliśmy umieścić blok operacyjny.

Budowa bloku operacyjnego z pięcioma salami, to wydatek rzędu około 20 mln zł. – Mam nadzieję, że uda się to zrobić – dodaje starosta.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.