• poniedziałek, 19 sierpień 2013 14:34

Zasłużone złoto dla Kaczmarków

Zasłużone złoto dla Kaczmarków © © CEV (Europejska Federacja Siatkówki)

W dniach od 8 do 11 sierpnia br. w Wilnie odbywały się Mistrzostwa Europy U-20 w siatkówce plażowej. Jedną z par reprezentujących Polskę był duet z Krotoszyna - Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W pojedynku grupowym nasz duet zmierzył się z zawodnikami z Białorusi, Anglii i Włoch wygrywając 2-0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie awansowali do rundy pucharowej, gdzie najpierw wygrali z Francuzami 2-0, a potem z tym samym wynikiem pokonali Norwegów. Te wygrane sprawiły, że Sebastian i Łukasz spotkali się w półfinale z Rosjanami (Kirienko-Uraikin). Decydujący był pierwszy set, który nasi zawodnicy wygrali 22-20. Wygrana sprawiła, że duet Kaczmarek-Kaczmarek poczuł się pewnie i swoją przewagę udokumentował zwycięstwem 21-15.

Finał Mistrzostw Europy zdominowały polskie pary, spotkali się Kaczmarek-Kaczmarek kontra Bryl-Kujawiak. Pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż te same duety walczyły miesiąc wcześniej w finale Mistrzostw Polski juniorów i para z Radomia chciała się zrewanżować za swoją porażkę.

W pierwszym secie było bardzo nerwowo. Łukasz i Sebastian zachowali więcej zimnej krwi i wygrali go 22-20. Ten wynik zapowiadał, że drugi set będzie także wyrównany. Duet z Krotoszyna w końcówce meczu wypracował sobie trzypunktową przewagę i gdy wydawało się, że Kaczmarek-Kaczmarek rozstrzygnie tę partię na swoją korzyść seria błędów sprawiła, że drugiego seta wyrała para Bryl-Kujawiak 21-19. O mistrzostwie musiał zadecydować tie-break. Łukasz i Sebastian wyszli do niego bardzo skoncentrowani. Od samego początku para z Krotoszyna narzuciła swój styl gry, a o zwycięstwie 15-9 zadecydowały pewne bloki Łukasza i mądra gra Sebastiana w ataku i obronie.

Gratulujemy Łukaszowi i Sebastianowi kolejnego Mistrzostwa Europy, trzymamy kciuki za kolejne zawody - Mistrzostwa Polski Seniorów w Niechorzu.