• Sulmierzyce
  • środa, 24 październik 2018 11:27
  •   231

Ojciec molestował 3-letnią córkę

Ojciec molestował 3-letnią córkę
Ojciec molestował 3-letnią córkę © archiwum

3-latka miała zostać wykorzystać seksualnie przez swojego ojca. Ten miał się dopuścić wobec niej zachowań seksualnych przez kilka miesięcy. Sprawą zajęła się prokuratura po tym, jak została zaalarmowana przez babcię małej. Zaś 32-latek trafił do aresztu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niespełna 3-letnia dziewczynka miała paść ofiarą przemocy seksualnej ze strony własnego ojca – 32-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła babcia małej. Prokuratura wszczęła śledztwo. – Mężczyźnie przedstawiono zarzut dopuszczenia się zachowań seksualnych na szkodę 3-letniej pokrzywdzonej – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Horror dziecka miał trwać niemal pół roku. – W okresie między wrześniem 2017 roku, a styczniem 2018 roku – precyzuje prokurator.

Zeznania świadków, opinia seksuologa oraz opinia sądowo – psychologiczna dały podstawę do zastosowania wobec 32-latka tymczasowego aresztu. – W oparciu o dokonanie ustalenia prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny – tymczasowego aresztowania. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym jak i argumentacją prokuratura – 12 października – sąd w Krotoszynie powyższy wniosek uwzględnił – informuje Maciej Meler. 32-latek trafił do więzienia na 3 miesiące.

Mężczyźnie grozi do 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jednak ojciec trzylatki nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. – Na dalszym etapie śledztwa będą weryfikowane okoliczności podważone przez samego podejrzanego, który nie przyznał się do stawianego mu zarzutu – precyzuje rzecznik ostrowskiej prokuratury.

W ostatnich latach w naszych powiecie doszło do kilku zdarzeń o charakterze pedofilskim. Wystarczy wspomnieć 2007 rok – kiedy 10-latka ze Zdun wsiadła do auta nieznanego mężczyzny z Wrocławia. Zaalarmowana policja oraz mieszkańcy rzucili się w pościg za 31-letnim kierowcą. Ten pozwolił w końcu wysiąść dziewczynce i na szczęście nic się jej nie stało. Sam zaś zostały ujęty, a policja znalazła przy nim laptopa, a w nim zdjęcia rozebranych dzieci.

Z kolei w Koźminie Wielkopolskim 30-letni Grzegorz J. zmuszał nastolatki do obnażania się w sieci. Mężczyzna czatując z nim, zdobywał zaufanie młodych dziewcząt, prosił o zdjęcia, a z czasem zaczynał zmuszać pokrzywdzone do obnażania się przed kamerą internetową, po czym obraz utrwalał na komputerze. Jego ofiarami padały dziewczęta w wieku od 11 do 14 lat. Prokuratura dotarła do 23 wykorzystywanych z różnych rejonów kraju. Grzegorz J. został skazany na 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka lat temu gimnazjalistkę wracającą ze szkoły zaczepiał nieznany mężczyzna. Masturbując się, spytał o drogę. Na szczęście – odjechał. Matka dziewczynki zgłosiła sprawę na policję. Zboczeńca jednak nie złapano. Kilkuletnie dziewczynki przed jedną ze szkół zaczepiał też starszy pan – pytając je o codzienne zwyczaje oraz o tom, czy nie boją się chodzić bez opieki. Przestraszone dzieci zaalarmowały wychowawcę, a ten dyrekcję placówki. W szkole przeprowadzono pogadanki z dziećmi i rodzicami, a policja przez jakiś czas patrolowała okoliczne osiedla. Mężczyzny jednak nie złapano.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)