• wtorek, 20 listopad 2018 09:31
  •   127

Pod wpływem wjechał na przejazd

Pod wpływem wjechał na przejazd
Pod wpływem wjechał na przejazd © archiwum

46-latek z gminy Koźmin Wlkp. Wsiadł do samochodu, będąc pod wpływem alkoholu. Usadowił się za kierownicą, odpalił i ruszył w trasę. Po drodze – w rejonie Zakrzew – Witaszyce (pow. jarociński) minął się z policyjnym radiowozem.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

I zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Ci od razu zauważyli nierówny tor jazdy kierowcy opla. – Dlatego zawrócili – mówi Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy jarocińskiej policji. Mundurowi dogonili opla astrę w pobliżu przejazdu kolejowego. – Funkcjonariusze zauważyli, że kierowca wjeżdża na przejazd, mimo że sygnalizacja świetlna wskazywała na przejazd, mimo że sygnalizacja świetlna wskazywała kolor czerwony, a szlabany były w połowie opuszczone – dodaje Agnieszka Zaworska.

Nie zwlekając, policjanci natychmiast zatrzymali 46-latka. Po badaniu okazało się, że mężczyzna ma w swoim organizmie 3,7 promila alkoholu. Kontrola wykazała również, że nie posiada on prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Koźmin Wlkp. usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. – Za to przestępstwo ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonej oraz Pomocy Postpenitencjarnej – podsumowuje funkcjonariuszka.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)