• czwartek, 06 grudzień 2018 09:12
  •   117

Strażacy otrzymali nowy sprzęt

Strażacy otrzymali nowy sprzęt
Strażacy otrzymali nowy sprzęt © Sebastian Kalak

W piątek, 23 listopada, trzem jednostkom OSP z terenu gminy Zduny przekazano sprzęt ratowniczy, który zakupiono dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do OSP Baszków trafił sprzęt do cięcia karoserii samochodów, przydatny w akcjach związanych ze zdarzeniami drogowymi. Jednostka OSP Zduny otrzymała nożyce do ucinania pedałów, narzędzie do przecinania pasów i wybijania szyb oraz dwa kliny do stabilizacji pojazdów. Z kolei do OSP Konarzew zakupiono defibrylator do przywracania akcji serca. Łączna wartość sprzętu to 37 600 zł.

– Dzisiaj jesteśmy na spotkaniu informacyjnym i formalnym wręczeniu, ale ten sprzęt przekazaliśmy jednostkom natychmiast po jego otrzymaniu i już od jakiegoś czasu służy w ich działaniach, ku bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział Tomasz Chudy, burmistrz Zdun, przypominając jednocześnie, że strażacy w ostatnich latach pozyskali także dwa wozy bojowe i rozmaity sprzęt ratowniczy.

– W gminie Zduny macie jedną z lepiej wyposażonych i bardzo sprawnie działających OSP. Dziękuje strażakom i panu burmistrzowi za skuteczne działania – oznajmił bryg. Jacek Strużyński, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)